Ракурсhttps://racurs.ua/


"Вагнеру" не хватает людей, а не снарядов – ВСУ
«Вагнеру» не хватает людей, а не снарядов — ВСУ
https://racurs.ua/n182805-vagneru-ne-hvataet-ludey-a-ne-snaryadov-vsu.htmlРакурсУ Збройних силах України відреагували на нещодавні заяви ватажка групи найманців «Вагнер» Євгена Пригожина. Українські військові вважають, що його скарги на «снарядний голод» не мають підстав.
Пригожин наполягає, що його головна проблема — у відсутності снарядів, які йому нібито не постачає російське міноборони у потрібній кількості. У гучному відеозверненні він заявив, що так звана ПВК «Вагнера», яку він очолює, відступить з-під Бахмута, якщо не отримає стільки боєприпасів, скільки їй потрібно.
Насправді Пригожину не вистачає не снарядів, а солдатів, — заявив в ефірі українського національного телемарафону офіційний представник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий.
Головне, чим викликані заяви Пригожина, — він узяв на себе військові зобов’язання, але не здатний їх виконати, у тому числі щодо взяття Бахмута. І він вигадує цю нісенітницю про снарядний голод, хоча насправді основна його проблема — постійне знищення особового складу нашими військовими та неможливість їх заповнити, — сказав представник ЗСУ.
Раніше у ЗСУ заявляли, що не бачать ознак того, що Пригожин має намір виконати свою обіцянку і вивести своїх найманців із Бахмута — навпаки, до міста у великій кількості перекидають найбільш підготовлених вагнерівців з інших ділянок фронту. Там також повідомили, що російська сторона останнім часом вистрілює по українських позиціях у Бахмуті близько 25 тис. снарядів на день.
У неділю Пригожин заявив, що досяг свого: за його словами, російське міноборони рф пообіцяло надати стільки озброєнь і боєприпасів, «скільки потрібно для продовження бойових дій».
Міноборони це не коментувало, але аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Пригожин на пару з Кадировим зуміли змусити російський генштаб відновити постачання.
Кадиров своїми погрозами перекинути свої війська в Бахмут, можливо, шантажував російське військове командування, щоб воно виділило боєприпаси найманцям Вагнера. Кадиров, ймовірно, підтримав спроби Вагнера шантажувати російське військове командування, щоб відновити своє становище у владі Кремля, — йдеться в останньому. ISW.
Вони вважають, що, якщо такий шантаж вдається, значить, начальник генштабу зс рф Герасимов не контролює всі російські сили в Україні.
Погіршення здатності Герасимова контролювати своїх командирів, ймовірно, ще більше обмежить здатність російських збройних сил проводити узгоджені операції, які стосуються різних сфер відповідальності, — вважають експерти.
