Ракурсhttps://racurs.ua/



Для задержания предателя Кулинича СБУ проникла в ряды ФСБ
Для задержания предателя Кулинича СБУ проникла в ряды ФСБ
https://racurs.ua/n184807-dlya-zaderjaniya-predatelya-kulinicha-sbu-pronikla-v-ryady-fsb.htmlРакурсУ СБУ розповіли про обставини затримання зрадника — екс-голови управління відомства у Криму Олега Кулініча. Для цього оперативникам довелося проникнути до лав ФСБ рф.
.
Помітили, як в одну з будівель заходять певні особи. Почали спостереження і так з’ясували, що це не просто будівля, а офіс, який займається українським питанням, — розповів для УП один зі спецслужбовців, який розслідував цю справу.
Йдеться про проникнення у так званий офіс Сівковича-Клюєва у Москві на Краснопресненській набережній.
Ми виявили, що Кулініч виїжджав з України до країн Європи в ті ж періоди, коли із Москви до ЄС подорожував Володимир Сівкович, який переховується у рф. Таким чином, ми встановили, що за кордоном відбувалися дистанційні явки Кулініча та Сівковича, — розповів Малюк.
Слідство задокументувало передачу Кулінічем Сівковичу закритої службової інформації впродовж 2019−2020 років. Йдеться про завдання від керівництва СБУ, оперативно-розвідувальні дані, плани про кадрові призначення та створення нових підрозділів у структурі.
Документування Кулініча проводили потай від тодішнього очільника служби Івана Баканова і доповідали про нього напряму президенту.
Співрозмовники запевняють, що саме затримання Кулініча стало підставою для звільнення Івана Баканова.
Тут всі були шоковані. А тодішній голова взагалі був у повному шоці, — зазначило неназване джерело в СБУ.
Президент був дуже злий. Він одразу сказав: «Знімаємо Баканова». А Малюку сказав: «Вичищайте. Скільки ж там ще таких?!»" - розповіли «наближені до голови СБУ особи».
Історія питання
Нагадаємо, цього тижня матеріали справи ексголови Кримського управління СБУ Олега Кулініча, якого звинувачують у роботі на рф, передали до суду.
Кулініча звинувачують за п’ятьма статтями КК, зокрема в державній зраді, створенні злочинної організації, самовільному залишенні військової частини тощо.
За версією слідства, ще до початку повномасштабного вторгнення росії Олег Кулініч шпигував на користь країни-агресора, займався розставленням «своїх людей» у правоохоронних органах України та підбурював громадян до державної зради. Фігуранту загрожує до 15 років позбавлення волі, — заявили в СБУ.
Кулініч поновився на військовій службі й очолив управління СБУ в АР Крим у 2020 році без проходження спецперевірки. Про це раніше писало видання ZN.UA із посиланням на джерела.
Про це, зокрема, може свідчити відсутність у реєстрі декларації Кулініча як кандидата на посаду. Спецперевірку, імовірно, було оформлено постфактум.
На думку журналістів-розслідувачів, допомогти Кулінічу отримати місце фаворита тодішнього очільника СБУ Баканова і поблажливість Банкової могли такі два факти:
- позов екснародного депутата та агента російських спецслужб Андрія Деркача в ОАСК щодо парламентської коаліції, який дозволив президентові Володимиру Зеленському оголосити позачергові вибори та завести в Раду свою монобільшість.
- поїздка Баканова до США у квітні 2019 року, яку забезпечувала лобістська компанія, а її видатки могли оплатити ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, ексвіцепрем'єр Сергій Арбузов і ще один топ-втікач із близького оточення Януковича.
За словами наших співрозмовників в СБУ, є й третя обставина: Кулініча привів до Баканова Деркач, а підґрунтям для зближення стала набожність ексголови Служби — вірного прихожанина УПЦ (МП), поборником особливого статусу якої в Україні є Деркач.
Призначення Кулініча керівником кримського ГУ СБУ також виглядало як зухвалий виклик США, вважає головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар.
У вересні 2020 року США застосували щодо Андрія Деркача санкції за спроби втручання в президентські вибори й прямо назвали його агентом рф, пов’язаним із російською розвідкою більше ніж десять років.
Буквально за місяць Баканов отримав добро президента Зеленського на призначення Кулініча.
Каждый знал, что мы должны остаться здесь, чтобы было кому отстаивать столицу — судья ВС Наталья Коваленко
Как минимизировать последствия пребывания на войне и сохранить семью
Коллаборационизм существует в каждой войне и борьба с ним является обязательной составляющей победы — председатель Кассационного уголовного суда
Загрузка...