Ракурсhttps://racurs.ua/
Reuters — Несмотря на войну, евротрейдеры начали хранить газ в украинских хранилищах
Reuters — Несмотря на войну, евротрейдеры начали хранить газ в украинских хранилищах
https://racurs.ua/n185970-reuters-nesmotrya-na-voynu-evrotreydery-nachali-hranit-gaz-v-ukrainskih-hranilischah.htmlРакурсЄвропейські трейдери почали зберігати природний газ в українських підземних сховищах, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з повномасштабною війною країни-агресора росії проти України.
.
Як пише Reuters з посиланням на трьох трейдерів і представників компаній, після початку великої війни Брюссель прагнув отримати великі обсяги зберігання газу, щоб компенсувати скорочення постачання рф, особливо під час пікового попиту в зимові місяці. Очікується, що Євросоюз досягне мети заповнити свої сховища на 90% до 1 листопада.
Трейдери вказують, що є комерційна логіка зберігання в Україні, окрім території ЄС, щоб скористатися нижчими цінами зараз, а не майбутніми поставками.
Згідно з цінами на ринку ф’ючерсів на газ у Нідерландах TTF, ціна газу з поставкою у вересні становить 30 євро (32,96 дол.) за МВт-год порівняно з форвардними цінами на перший квартал 2024 року в 49 євро.
EP Commodities транспортує природний газ в Україну та використовує українські газосховища. Ми віримо в надійність систем транспортування та зберігання газу України, які зарекомендували себе навіть у такій надзвичайно складній обстановці військового часу, — сказав голова правління чеської групи EP Commodities EPH Мирослав Гасько.
За даними платформи прозорості GIE, 7 серпня сховища газу в країнах ЄС були заповнені на 87%. НАК «Нафтогаз України» заявив, що іноземні клієнти можуть використовувати понад 10 млрд куб. м сховищ країни обсягом близько 30 млрд куб. м, переважно на заході країни, тобто далеко від лінії фронту. Україна може збільшити сховища Європи приблизно на 10%.
Загрузка...