Ракурсhttps://racurs.ua/



Зерновой кризис — Киев пообещал ограничить импорт из Польши и Венгрии
Зерновой кризис — Киев пообещал ограничить импорт из Польши и Венгрии
https://racurs.ua/n187412-zernovoy-krizis-kiev-poobeschal-ogranichit-import-iz-polshi-i-vengrii.htmlРакурсУкраїна обмежить імпорт із Польщі й Угорщини, якщо ці країни не скасують ембарго на зерно.
.
Про це повідомив у своїх соцмережах 19 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через односторонні обмеження на імпорт української агропродукції. Одночасно наш уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Ми вже представили Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом 4 груп агротоварів з України, — зазначив глава уряду України.
За його словами, контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС. Якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи, Україна ухвалить рішення про заборону імпорту певних категорій товарів із зазначених країн.
Лідер Польщі Анджей Дуда підтвердив, що зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським у Нью-Йорку для обговорення питання експорту зерна. В офісі президента Польщі зазначили, що імпорт українського зерна стане однією із тем переговорів. Раніше Анджей Дуда наголосив, що Варшава продовжить відстоювати власні інтереси у питанні продажу та імпорту зерна.
Польща не змінить рішення щодо заборони імпорту зерна з України.
Ми дотримуємося своєї позиції. Така скарга до СОТ на нас не справляє враження, і ми не маємо наміру скасовувати через це ембарго, яке запровадили, — сказав речник уряду Польщі Пьотр Мюллер.
Мюллер наголосив, що в уряді Польщі вірять:
Наша позиція є правильною, що виникає з аналізу економічної ситуації, а також міжнародного законодавства і права ЄС.
Водночас речник уряду запевнив, що Польща продовжить підтримувати Україну у світлі російської агресії:
Ми підтримуємо Україну, але не може бути так, що коли наші економічні чи сільськогосподарські інтереси опинилися під загрозою, то ми відступатимемо перед моральним чи правовим тиском, як у цьому випадку.
Нагадаємо, 18 вересня Україна все-таки подала позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини через відмову цих країн скасувати заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції.
Каждый знал, что мы должны остаться здесь, чтобы было кому отстаивать столицу — судья ВС Наталья Коваленко
Как минимизировать последствия пребывания на войне и сохранить семью
Коллаборационизм существует в каждой войне и борьба с ним является обязательной составляющей победы — председатель Кассационного уголовного суда
Загрузка...