Ракурсhttps://racurs.ua/
В США в разгар скандал с Байденом - президента упрекают из-за якобы плохой памяти
В США в разгар скандал с Байденом — президента упрекают из-за якобы плохой памяти
https://racurs.ua/n192260-v-ssha-v-razgar-skandal-s-baydenom-prezidenta-uprekaut-iz-za-yakoby-plohoy-pamyati.htmlРакурсУ США в розпалі скандал пов’язаний з чинним президентом Джо Байденом.
.
У 2022 році в колишньому неурядовому офісі Байдена знайшли кілька засекречених файлів із часів його віцепрезидентства. Пізніше стало відомо, що після проведених додаткових перевірок за розпорядженням самого президента в його будинку у Вілмінгтоні були виявлені інші неповернуті документи з грифом секретності.
Спеціальний прокурор Роберт Хур прозвітував про результати кримінального розслідування й повідомив, що Байдену не висунуть звинувачення. На думку спецпрокурора, президент США не мав злого наміру. Хур назвав його «літньою людиною з добрими намірами та поганою пам’яттю».
Це викликало різку критику в Білому домі й 8 лютого Байден заявив, що звіт несправедливо викликає сумніви щодо його віку та пам’яті. Президент США зазначив, що почувається добре і додав, що «пам'яттю все добре».
Він гнівно розкритикував розслідування, яке стверджує, що він не міг пригадати важливі події через провали в пам’яті. Проте, намагаючись спростувати запитання репортерів про свій вік і пам’ять, він ненавмисне назвав єгипетського лідера Ас-Сісі Президентом Мексики.
Тим часом у стані республіканців відреагували на скандал навколо американського лідера.
Колишній кандидат у президенти від Республіканської партії Вівек Рамасвамі в етері телеканалу Fox припустив, що після публікації звіту спецпрокурора демократи замінять у партійному списку Байдена на експершу леді Мішель Обаму.
Коли республіканця запитали про рішення Хура не висувати звинувачення проти Байдена, Рамасвамі сказав, що це свідчить про «готовність» Байдена врешті-решт піти у відставку.
Помилки Байдена під час виступів і промов не є чимось дивним ні для нього особисто, ні для інших політиків. Його сила в іншому, пише The Atlantic.
У новій статті журналіст Яір Розенберг проаналізував ораторські помилки Байдена під час його політичної кар'єри на тлі останньої обмовки президента, який напередодні назвав лідера Єгипту Абдель Фаттаха ас-Сісі президентом Мексики.
Автор зазначає, що час, коли Байден помилився, був максимально невдалим, оскільки обговорювався звіт спецпрокурора Роберта Хура, в якому той вказує на «проблеми президента з пам’яттю».
Але Розенберг зауважує, що подібні негаразди під час виступів стаються майже у всіх політиків, включно з тими, хто набагато молодший за Байдена. Наприклад, лише минулого тижня спікер Палати представників Майк Джонсон у прямому ефірі переплутав Іран та Ізраїль.
Водночас суть відповіді Байдена щодо Близького Сходу була абсолютно переконливою.
Президент чітко знав, про кого і про що він говорив; він просто обмовився так, як Джонсон і багато інших. Але ця помилка не могла статися в найгірший момент. Правда полягає в тому, що подібні помилки не є чимось новим для Байдена, який плутає імена та місця протягом усієї своєї політичної кар'єри, — пише журналіст.
Він додає, що Байден є тією ж людиною, якою завжди був, «просто старшою і повільнішою». Водночас схильність до ораторських ляпів не заважала йому досягати визначних успіхів.
Розенберг зазначає, що не стандартні промови є головною перевагою Байдена, а неформальні зустрічі, як, наприклад, коли він опустився на коліна, щоб поспілкуватися з літніми людьми, які пережили Голокост в Ізраїлі, щоб їм не довелося стояти, або коли він подружився з охоронцем в ліфті The New York Times, коли їхав на зустріч з редакційною колегією газети, яка відмовилася підтримати його.
Саме тому ключові досягнення та ініціативи Байдена пройшли через Конгрес. Сила президента полягає не в ораторському мистецтві, а в законодавстві; не в надиханні натовпу, а в спілкуванні з окремими людьми, — підсумовує автор.
Загрузка...