Ракурсhttps://racurs.ua/
США призвали Украину прекратить удары по российским НПЗ — Financial Times
США призвали Украину прекратить удары по российским НПЗ — Financial Times
https://racurs.ua/n193578-ssha-prizvali-ukrainu-prekratit-udary-po-rossiyskim-npz-financial-times.htmlРакурсСША закликали Україну припинити удари по російських нафтопереробних заводах.
.
Financial Times пише, що саме ці удари призвели до зупинки експорту російського пального і зростання цін в росії, що вплинуло на військові можливості ворога.
Але США закликали Україну припинити атаки на російську енергетичну інфраструктуру, попереджаючи, що удари безпілотників можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати «заходи у відповідь».
Вашингтон також стурбований тим, що якщо Україна продовжуватиме завдавати ударів по російських об'єктах, у тому числі за сотні кілометрів від кордону, росія може у відповідь накинутися на енергетичну інфраструктуру, на яку покладається Захід.
Financial Times з посиланням на джерела пише, що заклик обумовлений тим, що удари можуть підвищити світові ціни на нафту і спровокувати заходи у відповідь щодо енергетичної інфраструктури.
Неодноразові попередження з Вашингтона отримали високопосадовці СБУ та ГУР. Одне з джерел сказало, що Білий дім все більше розчарований зухвалими атаками українських безпілотників, — пише видання.
Україна активізувала атаки на російські нафтові об'єкти. На тлі ударів ціни на паливо у рф сягнули максимуму із кінця вересня 2023-го, коли ціни на бензин там стали знижуватися після запровадження тимчасового ембарго на експорт палива.
На тлі постійних атак українських БПЛА у лютому-березні цього року російські нафтові компанії почали скуповувати кошти ППО, а порт у Санкт-Петербурзі припинив перевалку селітри.
Як з’ясували «Важливі історії», за останній рік нафтові та енергетичні компанії провели майже 300 тендерів на закупівлю засобів протидії БПЛА на 1 млрд рублів (близько 10,8 млн дол.).
Серед покупців — «Роснефть», «Лукойл», «Башнефть», «Славнефть», «Транснефть» та інші.
Компанії активно скуповують антидронові рушниці та стаціонарні системи виявлення та придушення безпілотників, ставлять мережі.
Тим часом «Великий порт Санкт-Петербург» припинив перевалку аміачної селітри, пише російський «Комерсант».
Джерело журналістів повідомило, що влада побоюється можливої диверсії з руйнівними для міста наслідками. Йдеться про близько трьох мільйонів тонн селітри на рік. Співрозмовники кажуть, що виробники шукають інші варіанти експорту.
Загрузка...