В Україні лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на дифтерію у 2018 році (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n100409-v-ukrayini-laboratorno-pidtverdyly-pershyy-vypadok-zahvoruvannya-na-dyfteriu-u-2018-roci-video.htmlРакурсПерший випадок захворювання на дифтерію у 2018 році зафіксували в Україні. Про це 30 січня повідомив кореспондент в ефірі каналу «112 Україна».
Зазначається, що 31-річний житель Рубіжного звернувся до лікарні ще минулого тижня. Згодом захворювання на дифтерію було підтверджено лабораторно. Наразі хворий перебуває в інфекційному відділенні місцевої лікарні.
Головний інфекціоніст Луганської області Ольга Мартиненко розповіла, що хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві.
Раніше чиновники з МОЗ попереджали про можливий спалах дифтерії та правця.
У прес-службі Міністерства охорони здоров’я розповіли, що дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. Ризик смерті до 20% залишається навіть після введення сироватки.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.
Через цей токсин людина може відчувати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз шиї. Окрім того, цей токсин може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
Від хвороби виникають наступні ускладнення: блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза, ушкодження нерва, легеневу інфекцію.
У МОЗ додали, що для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року.
Нагадаємо, семирічна дитина захворіла на правець у Хмельницькому. У МОЗ розповіли, що профілактичне щеплення від правцю після травми дитина не отримала.