Ракурсhttps://racurs.ua/
Лілія Гриневич. Фото: "Прямий"
Україна подовжила перехідний період для реалізації «мовної статті» до 2023 року
https://racurs.ua/ua/n100482-ukrayina-podovjyla-perehidnyy-period-dlya-realizaciyi-movnoyi-statti-do-2023-roku.htmlРакурсМіністерство освіти і науки (МОН) України подовжило перехідний період для реалізації «мовної статті» закону «Про освіту» до 2023 року. У міністерстві наголосили, що повністю прийняли рекомендації Венеційської комісії. Таку заяву зробила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Румунії Крістіан-Леоном Цуркану. Повідомлення про це з’явилося на сайті МОН.
.
Гриневич подякувала Венеційській комісії за оперативну та професійну роботу та наголосила, що для України найперше завдання — дати можливість кожній дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, на високому рівні оволодіти українською мовою.
Вона додала, що в Україні буде розроблена покрокова карта реалізації «мовної статті».
Також під час зустрічі обговорили питання співробітництва в галузі освіти між МОН України та МОН Румунії.
Нагадаємо, що 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту», який запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Після цього глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що український закон про освіту «брутально порушує права людини».
8 грудня Венеційська комісія ухвалила рішення стосовно положень українського закону про освіту щодо викладання державною мовою, мовою національних меншин та іншими мовами.