Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: karpathir.com
МЗС Угорщини: Київ не виконує рекомендацій Венеційської комісії
https://racurs.ua/ua/n100817-mzs-ugorschyny-kyyiv-ne-vykonuie-rekomendaciy-veneciyskoyi-komisiyi.htmlРакурсУ Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що під час двосторонніх політичних консультацій між заступником глави МЗС України Василем Боднаром і секретарем МЗС Угорщини Левенте Мадяром 7 лютого в Ужгороді щодо українського закону «Про освіту» сторонам досягнути домовленості так і не вдалося, але «є певні ознаки того, що незабаром розпочнуться консультації», пише «Радіо Свобода» з посиланням на прес-службу зовнішньополітичного відомства Угорщини.
.
«Жодної угоди не було укладено щодо освітнього закону, Україна і надалі не виконує рекомендації Венеційської комісії... Ми тішимося, що, за певними ознаками, незабаром розпочнуться консультації», — заявив представник МЗС Угорщини Тамаш Менцер.
Він зазначив, що наразі рано говорити про зміну позиції офіційного Будапешта, відповідно до якої, Угорщина блокуватиме міжнародні ініціативи Києва до того моменту, поки не буде досягнуто угоди з усіх питань освітнього закону між українською владою та угорцями Закарпаття.
«Однак до цього поки ще далеко», — вважає угорський політик.
Нагадаємо, що 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту», який запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Після цього глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що український закон про освіту «брутально порушує права людини».
8 грудня Венеційська комісія ухвалила рішення стосовно положень українського закону про освіту щодо викладання державною мовою, мовою національних меншин та іншими мовами.
Міністерство освіти і науки України подовжило перехідний період для реалізації «мовної статті» закону «Про освіту» до 2023 року.