Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Радио Свобода
Олег Сенцов вперше зателефонував сестрі з «червоної» колонії РФ: сподівається на обмін
https://racurs.ua/ua/n101061-oleg-sencov-vpershe-zatelefonuvav-sestri-z-chervonoyi-koloniyi-rf-nadiietsya-na-obmin.htmlРакурсБранець Кремля Олег Сенцов вперше зателефонував з російської колонії «Білий ведмідь» до своєї сестри Наталі Каплан. Про це вона повідомила у Facebook.
.
«Каже, що передачі і гроші на рахунок поки не потрібні. Як і раніше відмовляється від побачень. Сказав: „Я чекаю іншого“. Чесно йому відповіла, що поки ступор повний. Натякає на обмін полоненими», — йдеться у повідомленні.
За словами сестри Сенцова, вона намагалася йому пояснити, що політв’язні відокремлені від полонених і його процес обміну не стосується.
«Здається, він цього досі не розуміє", — додала вона.
Нагадаємо, торік у жовтні Олег Сенцов прибув до ВК-8 міста Лабитнангі («Білий ведмідь»). Це місто розташоване на північ від Північного полярного кола, поруч тече річка Об. Влітку середня температура там сягає 15 градусів тепла. Однак, місцеві мешканці Ямало-Ненецького автономного округу описують це місце як «крижану пустелю» і кажуть, що іноді взимку температура в Лабитнангі опускається до — 45 градусів.
Адреса для листів: 629400 Ямало-Ненецький автономний округ, місто Лабитнангі, вулиця Північна 33. Сенцову Олегу Геннадійовичу, 1976 р. н.
Нагадаємо, Сенцова почали етапувати у вересні 2017 року.
Як відомо, чотири роки тому Сенцова викрали в окупованому Криму і доставили до СІЗО Москви. ФСБ інкримінувала йому «підготовку терактів». На суді український режисер повідомив, що до нього застосовувалися тортури.
У серпні 2015 року російський суд засудив його до 20-річного ув’язнення в колонії суворого режиму.
«Я вважаю себе активістом Майдану. Але це не означає, що я злочинець. Майдан — це головний вчинок, який я зробив у своєму житті. Але це не означає, що я радикал, спалював «Беркут» або пив чиюсь кров», — зазначив Сенцов.
Окрім цього, спочатку Росія відмовлялася видати Україні Сенцова, стверджуючи, що він є громадянином РФ. Однак, в жовтні 2016 року російський омбудсмен Тетяна Москалькова в своїй «Доповіді уповноваженого з прав людини в РФ за 2015 рік» офіційно визнала наявність у Сенцова українського громадянства.
Міжнародні правозахисні організації стали на бік режисера, звинувативши суд у несправедливому й політично невмотивованому рішенні.