Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: licdn.com
Американська справа «фабрики тролів» й «кухаря Путіна»: суть звинувачень США
https://racurs.ua/ua/n101195-amerykanska-sprava-fabryky-troliv-y-kuharya-putina-sut-zvynuvachen-ssha.htmlРакурсСпецпрокурор США Роберт Мюллер передав до суду документ на 37 сторінках з докладними доказами втручання щонайменше 13 громадян РФ та трьох російських компаній в процес американського волевиявлення, пише «Русская служба ВВС».
.
Відповідно до документу, обвинувачені вели кампанії на підтримку кандидата від республіканців Дональда Трампа та підривали імідж демократичного кандидата Хілларі Клінтон в соцмережах і за їх межами, використовували крадені персональні дані громадян США для створення профілів в «Фейсбуці» (Facebook), «Інстаграмі» (Instagram), «Твіттері» (Twitter) і Youtube, а також проникли в США під фальшивим приводом і не мали наміру реєструватися в Мін’юсті в якості іноземних агентів.
У центрі розслідування спецпрокурора Мюллера так звана «фабрика тролів» Кремля — «Агентство інтернет-досліджень», що фінансується Євгеном Пригожиним, якого ЗМІ називали «кухарем Путіна», пише «Радио Свобода». Слідство встановило, що з квітня 2014 року «Агентство інтернет-досліджень» створювало фіктивні аккаунти в соцмережах, використовуючи імена вигаданих і реальних американців. Ці «люди» пізніше почали видавати себе за американських активістів і активно публікувати інформацію про політичне життя США. Зокрема, вони торкалися расових проблем, володіння зброєю, нерівності. Ці теми підбиралися з метою розколу американського суспільства.
Американська «дочка» фабрики тролів Кремля — «проект перекладів»
Відповідно до обвинувального документу Роберта Мюллера, в рамках існуючої в Санкт-Петербурзі «фабрики тролів» був відкритий «проект перекладів». Його метою було «посіяти недовіру до кандидатів в президенти і політичної системи загалом». Проект фінансувала компанія «Конкорд менеджмент і консалтинг», що належить Пригожину.
Мюллер також продемонстрував фото громадянина на тлі Білого дому з плакатом «Щасливого 55-річчя, дорогий бос!» в руках. Знімок було зроблено 1 червня 2016 року, в цей день Пригожину виповнилося 55 років.
Проект «Лахта»
Пізніше «проект перекладів» переріс у новий, але з ідентичними цілями і стратегією, — проект «Лахта». Його щомісячний бюджет станом на вересень 2016 року складав 1,25 млн дол. З метою приховування джерел надходження грошей «Конкорд» перекводив їх через свої дочірні компанії.
Громадяни РФ працювали в денну і нічну зміну не один місяць і створили сотні профілів у соціальних мережах від імені американців. Щоб час розміщення повідомлень і оновлень не викликав підозр, співробітники «фабрики тролів» жили за американським часом і календарем, «відзначаючи» свята, властиві США.
З 2015 року співробітники «Лахти» стали купувати рекламу в соціальних мережах і активніше користуватися «Твіттером», аналізуючи і відстежуючи поведінку американської аудиторії.
«Лахта» також придбала сервери на території США і створила віртуальні приватні мережі — таким чином, вся її активність в соцмережах виглядала не російською, а американською. З 2016 року співробітники «Лахти» стали використовувати справжні номери соціального страхування і справжні дати народження американців без їхнього дозволу. Окрім підтримки Трампа «Лахта» також закликала американців не голосувати, особливо наполегливо працюючи з афроамериканцями. Підконтрольна «Лахті» організація «Об'єднані мусульмани Америки» розміщувала повідомлення про бойкот виборів.
Повний список обвинувачених:
- Євген Пригожин, власник компанії «Конкорд», внесеної до списку санкцій США в грудні 2016 року.
- Михайло Бистров, гендиректор організації, регулярно обговорював з Пригожиним деталі проекту «Лахта».
- Леонід Бурчик, він же Леонід Абрамов, виконавчий директор, друга за значимістю людина в проекті «Лахта».
- Олександра Крилова, директор проекту «Лахта».
- Сергій Полозов, менеджер IT-департаменту, який керував роботою серверів для проекту.
- Анна Богачева, аналітик.
- Марія Бовда, працювала на різних позиціях ще з часів «проекту перекладів».
- Роберт Бовда, заступник керівника «проекту перекладів».
- Джейхун Асланов, лідер «проекту перекладів», згідно з документами Роберта Мюллера, безпосередній керівник атак на американські вибори 2016 року.
- Вадим Подкопаев, аналітик, проводив фокусні дослідження американського ринку соцмереж і писав чернетки повідомлень для створених профілів.
- Гліб Васильченко, створював коментарі, повідомлення для соцмереж, займався моніторингом. Пізніше став керівником однієї з двох підгруп, за інформацією Мюллера, відповідальних за втручання в політичну систему США.
- Ірина Каверзіна і Володимир Вєнков — вели профілі кількох людей в соцмережах в рамках «проекту перекладів».
Міністерство юстиції США наполягатиме на екстрадиції 13 росіян, про яких йде мова в документах, поданих командою Мюллера. Спецпрокурор звинувачує росіян в отриманні особистих даних американських громадян і їх незаконному використанні, а також порушенні візового режиму.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що соціальна мережа Facebook передала комітету з розвідки Палати представників американського Конгресу понад 3 тис. проросійських рекламних повідомлень, розміщених під час передвиборної кампанії в США. Конгресмени мають намір оприлюднити цю інформацію.