Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: frontnews.eu
Правозахисники відзвітували про «таємні тюрми» СБУ та порушення прав журналістів, жінок і кримських татар в Україні
https://racurs.ua/ua/n101386-pravozahysnyky-vidzvituvaly-pro-taiemni-turmy-sbu-ta-porushennya-prav-jurnalistiv-jinok.htmlРакурсМіжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь «Ситуація з правами людей у світі», в якій оцінила стан прав людини в 159 країнах світу протягом всього 2017 року. Результати свідчать, що люди в багатьох країнах постійно борються з владою за свої права.
.
В Україні правозахисники звернули особливу увагу на так звані «таємні тюрми» українських спецслужб та неправомірні утримання людей правоохоронцями. Також йдеться про ситуацію з правами людей в анексованому Росією Криму та в частині Донбасу, де триває антитерористична операція.
Розслідування щодо «таємних тюрем» українських спецслужб не досягло жодного прогресу, у той час як представники правоохоронних органів продовжують використовувати тортури та інші неправомірні дії.
Представники комітету ООН з недопущення катувань перевіряли в Харкові місця позбавлення волі й утримання, але в них склалося враження, що приміщення спеціально очистили, щоб приховати сліди тортур.
До місць позбавлення волі на нині непідконтрольних Києву територіях на Донбасі експертів не допустили представники угруповань ДНР і ЛНР.
У звіті сказано про тиск на активістів і журналістів, які висвітлюють корупцію в Україні, такі випадки не розслідують у повній мірі. У березні уряд також зобов’язав антикорупційних активістів, включно із журналістами, декларувати свої щорічні доходи.
Дослідники наголосили, що розслідування вбивств журналістів Олега Бузини та Павла Шеремета, не дали ніяких результатів. При цьому влада продовжує чинити тиск на представників ЗМІ.
Також у звіті сказано, що Верховна Рада не ратифікувала Стамбульську конвенцію, метою якої є протидія насильству стосовно жінок та щодо домашнього насильства.
Щодо ситуацій в Криму, правозахисники стверджують, що російська влада продовжує порушувати права кримських татар, Меджліс кримськотатарського народу залишається під забороною. Російські спецслужби обшукували домівки десятків кримських татар, що є частиною кампанії залякування.
Нагадаємо, що міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch розповіла про переслідування та тортури у Криму.