Ракурсhttps://racurs.ua/
«Нафтогаз» підписав контракт щодо поставок газу з польською компанією
https://racurs.ua/ua/n101762-naftogaz-pidpysav-kontrakt-schodo-postavok-gazu-z-polskou-kompaniieu.htmlРакурсУкраїнська компанія «Нафтогаз» підписала контракт щодо поставок газу з польською компанією PGNiG після того, як учора російський «Газпром» відмовився постачати Україні газ, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомляється на офіційному сайті «Нафтогазу».
.
Контракт з PGNiG діятиме до кінця березня 2018 року. Згідно з ним, Україна отримає 60 млн куб. м. газу. Поставки почалися сьогодні о 6.00 ранку газ через газорозподільну станцію «Германовіце», яка з'єднує польську газотранспортну систему з українською.
У заяві «Нафтогазу» сказано, що завдяки польським партнерам чергова спроба Москви використати газ в якості політичної зброї проти України провалилася.
Президент правління PGNiG Пьотр Возняк заявив, що польська компанія готова збільшити обсяг поставок чи продовжити термін дії контракту залежно від попиту на українському ринку. PGNiG може забезпечувати стабільне та безпечне постачання газу завдяки диверсифікованому портфелю, який включає як внутрішній видобуток у Польщі, так і імпорт, включно з регулярними поставками газу з Катару та США.
Нагадаємо, наймасштабніша суперечка в історії Стокгольмського арбітражу із позовними вимогами на десятки мільярдів доларів — між «Нафтогазом» та «Газпромом» — завершилася на користь Києва. Українська компанія домоглася компенсації у сумі 4,6 млрд дол. Це кошти, які «Нафтогаз» втратив через те, що російська сторона не постачала узгоджені обсяги газу для транзиту.
У відповідь Росія відмовилася постачати з 1 березня газ, за який Україна вже заплатила та повернула передоплату, а також почала знижувати тиск у транзитному газогоні, що ставить під загрозу поставки до країн Європи.
Президент Петро Порошенко 1 березня заявив, що у разі невиплати боргу «Газпром» Київ добиватиметься арешту активів російського монополіста.
У «Нафтогазі» спробують частково перекрити потребу у газі закупівлею ресурсу в країнах Європи. Окрім цього розглядається варіант часткового обмеження споживання газу промисловими підприємствами.