Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: TechTricksWorld
Провідні оператори мобільного зв’язку України назвали дату запровадження 4G
https://racurs.ua/ua/n101921-providni-operatory-mobilnogo-zv-yazku-ukrayiny-nazvaly-datu-zaprovadjennya-4g.htmlРакурсСьогодні у Києві відбувся тендер для запуску стандарту 4G, в якому брали участь три найбільших оператори українського мобільного зв’язку — «Vodafone-Україна» («Водафон-Україна»), «Київстар» та Lifecell («Лайфселл»).
.
Загальна сума викуплених лотів склала 3,2 млрд грн. Про це розповів голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександр Животовський, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
За словами чиновника, провідні оператори зв’язку придбали лоти шириною 15 МГц, 20 МГц та 25 МГц, що становлять загальну суму у 3,2 млрд грн. Діапазон дії всіх лотів 1800 МГц.
Згідно з тендерними умовами, учасники мали право придбати лише частину радіочастот за встановленою Нацкомісією ціною.
Представники всіх трьох операторів повідомили, що готові до запуску 4G як тільки відбудеться конверсія радіочастот. Це може статися вже цьогоріч у липні.
Зокрема, президент компанії «Київстар» Петро Чернишов заявив, що до липня 2018 року ніхто не має права запускати стандарт 4G у зазначених радіочастотах. До цього часу повинен бути проведений обмін частотами в діапазоні 1800 МГц, що є потужним показником. Також він заявив, що у «Київстарі» вже все готово до запуску.
Про аналогічну готовність заявила генеральний директор «Vodafone Україна» Ольга Устинова. Вона повідомила, що її компанія на частоті 2600 МГц може запустити стандарт четвертого покоління вже у березні, а в липні — на частоті 1800 МГц.
Голова компанії Lifecell Ісмет Язиджі вказав, що в Україні ще не було такого потужного обміну частотами і це стане прецедентом.
Нагадаємо, 31 січня поточного року основні мобільні оператори України придбали ліцензії на частоти із запровадження зв’язку четвертого покоління. Раніше, в кінці липня 2017 року Кабінет міністрів України дав дозвіл на відкриття спецдіапазону для впровадження радіотехнології 4G.