Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: РБК-Україна
ВР ухвалила закон про стабілізацію діяльності «Чорноморнафтогазу»
https://racurs.ua/ua/n102163-vr-uhvalyla-zakon-pro-stabilizaciu-diyalnosti-chornomornaftogazu.htmlРакурсВерховна Рада сьогодні ухвалила закон № 5370 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства „Чорноморнафтогаз“ у зв’язку з тимчасовою окупацією території України» з урахуванням пропозицій президента Петра Порошенка. «За» проголосували 230 нардепів, повідомляє сайт парламенту.
.
Цим документом вносяться зміни до ст.16 Кодексу України про надра, ст. 17 закону «Про нафту і газ», ст. 41 закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», а також виключено зміни до закону «Про виконавче провадження».
Згідно зі змінами, справи про банкрутство «Чорноморнафтогазу» до 1 січня 2019 року не порушуватимуться. Провадження у справах про банкрутство компанії, порушені до 1 січня 2017 року, підлягають припиненню, крім випадків, якщо ліквідація відбувається за рішенням власника.
Крім того, спеціальні дозволи на користування надрами, надані «Чорноморнафтогазу» на ділянки, розташовані на окупованій території України, вважаються такими, термін дії яких продовжено на період тимчасової окупації.
За словами першого заступника глави комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки Олександра Домбровського, закон ухвалено з метою збереження «Чорноморнафтогазу», юридичного права компанії звертатися до міжнародних судів, аби повернути і захистити українські енергетичні активи, які залишилися в окупованому Криму.
Нагадаємо, влітку 2017 року суд в Одесі заарештував захоплене Росією майно «Чорноморнафтогазу» в Криму.
Використання Росією українських біоресурсів на шельфі Чорного моря після окупації Криму стало предметом міжнародного позову України проти РФ.
Між тим, на початку лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив про можливість продажу Україною «вишок Бойка» — бурових установок «Чорноморнафтогазу» для видобутку нафти та газу на шельфі Чорного моря, які розміщені в Криму й перебувають під арештом із 2015 року.