Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: radiofarda.com
Білий дім заявив про готовність допомогти Британії у розслідуванні отруєння Скрипаля
https://racurs.ua/ua/n102237-bilyy-dim-zayavyv-pro-gotovnist-dopomogty-brytaniyi-u-rozsliduvanni-otruiennya-skrypalya.htmlРакурсПрезидент США Дональд Трамп та прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей обговорили хід розслідування справи про отруєння російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.
.
«Президент Трамп заявив, що США солідарні зі своїм близьким союзником і готові надати будь-яку допомогу, необхідну Британії для розслідування», — зазначається у повідомленні.
У Білому домі додали, що Трамп погодився з Мей у необхідності отримання однозначних відповідей від Кремля щодо того, як розроблена в Росії хімічна зброя потрапила до Британії.
«Обидва лідери погодилися з необхідністю наслідків для тих, хто використовує цю брудну зброю, грубо порушуючи міжнародні норми», — йдеться у заяві.
Нагадаємо, Велика Британія скликає позачергове засідання Радбезу ООН. Лондон планує повідомити країнам-членам Ради безпеки ООН результати розслідування отруєння колишнього співробітника ГРУ Міноборони РФ Сергія Скрипаля та його доньки.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії звинуватила Росію в отруєнні Скрипаля.
В уряді Великої Британії не виключають проведення кібератаки проти Росії у відповідь на отруєння Скрипаля та його дочки Юлії.
4 березня колишній подвійний агент, який у 1990−2000 роках передавав Британії інформацію про російських розвідників в європейських країнах, був доставлений в одну з лікарень із серйозним отруєнням речовиною невідомого походження. 33-річна жінка, яка потрапила до лікарні британського Солсбері разом зі Скрипалем, є його дочкою Юлією. Зараз вони перебувають у критичному стані.
Британія закликала Росію пояснити, як нервово-паралітична речовина, яку раніше виробляли у РФ і якою отруїли Скрипаля, потрапила на британську територію. Однак Росія проігнорувала запит Великої Британії щодо отруєння Скрипаля.
14 березня Лондон вирішив вислати з країни 23 російських дипломатів, яких ідентифікували як негласних шпигунів РФ. У британському уряді запевняють, що відносини між Британією та Росією не можуть залишатися такими, як раніше.