Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Новая газета
Вибори Путіна у Криму: як відреагувала Україна та світ (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n102431-vybory-putina-u-krymu-yak-vidreaguvala-ukrayina-ta-svit-foto.htmlРакурсУ неділю, 18 березня, у Росії відбулися вибори президента, за результатами яких лідером перегонів є діючий глава Кремля Володимир Путін. Відповідно до даних ЦВК РФ, найбільше голосів за Путіна «віддали» мешканці Кабардино-Балкарії (93,38%) та анексованого Криму (92,15%). Водночас Київ, а також низка країн світу засудили незаконне проведення президентських виборів РФ на території окупованого півострова.
.
Реакція України
Президент України Петро Порошенко заявив, що проведення російською окупаційною адміністрацією так званих виборів президента РФ в тимчасово окупованому Криму є черговим брутальним порушенням Москвою міжнародного права. Заява глави держави оприлюднена на сторінці у Facebook.
«Так звані вибори в Криму — ще одне свідчення зневаги Кремля до основоположних документів та принципів, на яких протягом останніх 70-ти років базуються міжнародний мир та безпека, зокрема Статут ООН та Гельсінський заключний акт. Результати незаконного голосування є нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків. Легітимними президентськими виборами в Криму можуть бути лише вибори президента України», — заявив Порошенко.
Також спікер Верховної Ради Андрій Парубій у Twitter повідомив, що український парламент підтримав звернення до всіх країн вільного світу з проханням не визнавати легітимності виборів президента Росії і його рішень, виходячи із принципу права (право не може виникнути з правопорушення).
Реакція світу
Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що країна і надалі підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
«Минуло чотири роки після незаконної анексії Автономної республіки Крим, а також Севастополя. Франція твердо прихильна до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — йдеться в повідомленні французької дипломатії.
Згідно із заявою МЗС, Париж не визнає проведення виборів президента Росії на території Криму. Окрім цього, Франція стурбована мілітаризацією півострова і погіршенням прав людини, зокрема кримських татар.
Зовнішньополітичне відомство Норвегії у Twittter зазначило, що Осло не визнає російських президентських виборів у Криму.
«Норвегія буде продовжувати підтримувати політику ЄС щодо невизнання», — йдеться у заяві.
Про незаконну анексію Криму нагадало й МЗС Данії.
Також уряд Німеччини не збирається визнавати результати голосування 18 березня на виборах президента Росії в анексованому Криму.
«Наша позиція чітка, а саме: була незаконна анексія Криму. На наш погляд, Крим не є адміністративною частиною Росії і, відповідно, там не можуть проводитися вибори російського президента», — зазначив представник МЗС Німеччини Райнар Бреуль.
Цю думку поділяє й новий очільник МЗС Німеччини Гайко Маас. За словами Мааса, «результат виборів у Росії не дивує, так само, як і обставини, за яких відбувалися вибори». Маас окремо наголосив на неприйнятності проведення виборів на окупованій території України, пише «Європейська правда».
Незаконну анексію Криму засуджує Фінляндія. Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні, опублікованій ще напередодні незаконного голосування у Криму.
Аналогічну позицію висловлює Грузія. Окрім того, у Тбілісі наголосили, що також не визнають результатів виборів, які Кремль провів на окупованих територіях Грузії.
Такої думки дотримується й Австрія.
«Федеральний президент Австрії Ван Дер Беллен вказав, і це також позиція австрійського уряду, що голоси, віддані в анексованих всупереч міжнародному праву регіонах, не можуть вважатися дійсними», — заявила міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль.
В свою чергу, Варшава долучилася до держав, які відмовилися визнавати результати російських виборів у Криму. У заяві Міністерства закордонних справ Польщі зазначається, що Варшава виступає за територіальну цілісність України та визнає Крим тільки як частину української держави.
«Варшава не визнає підсумків голосування на виборах президента РФ в Криму. Президентські вибори на півострові, проведені владою Російської Федерації, не можуть вважатися законними», — йдеться в офіційній заяві на сайті відомства.
Нагадаємо, ЄС оприлюднив офіційну заяву, пов’язану з четвертою річницею окупації Криму та виборами президента РФ. У документі зазначено, що Європейський Союз залишається прихильним реалізації своєї політики невизнання, зокрема за допомогою обмежувальних заходів.
«ЄС знову закликає всі держави-члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів щодо невизнання відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262. Європейський Союз не визнає проведення Російською Федерацією виборів на території Кримського півострова», — йдеться у заяві.
Окрім цього, ЗМІ повідомили, що сьогодні міністри закордонних справ ЄС на засіданні в Брюсселі підтвердять повну політичну та фінансову підтримку України. Про це перед початком засідання заявила верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні.
Нагадаємо, 18 березня росіяни обирали президента. ЗМІ оприлюднили відео масового вкидання бюлетенів на виборчих дільницях в РФ.