Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: “Голос Америки”
Адвокат Манафорта заявив, що спецпрокурора Мюллера призначили всупереч правилам Мін’юсту США
https://racurs.ua/ua/n103938-advokat-manaforta-zayavyv-scho-specprokurora-mullera-pryznachyly-vsuperech-pravylam-min-ustu-ssha.htmlРакурсУ США окружний суддя Емі Берман Джексон скептично оцінила доводи адвоката Пола Манафорта Кевіна Даунінга, який спробував переконати її зняти обвинувачення, висунуті спецпрокурором Робертом Мюллером, пише «Голос Америки».
.
Під час судових слухань, що відбулися 19 квітня у Вашингтоні, суддя поставила під сумнів позицію адвоката Манафорта і його трактування рекомендацій Міністерства юстиції США щодо розслідування Мюллером справи про втручання Росії у президентські вибори 2016 року.
Юристи Манафорта наполягають на тому, що розпорядження заступника генпрокурора США Рода Розенстайна про призначення Мюллера спецпрокурором мало «занадто широкі формулювання», що порушує правила Мін’юсту щодо призначення спецпрокурорів, а також що Мюллер перевищив свої повноваження.
Суддя Джексон поставила під сумнів аргумент щодо того, що юрисдикція Мюллера не поширюється на висунуті проти Манафорта обвинувачення.
«Рекомендації, на які ви посилаєтесь, дають йому широкі повноваження», — заявила суддя.
Нагадаємо, торік 30 жовтня політтехнологу Трампа, який прибув на допит до ФБР, висунули обвинувачення у межах розслідування так званої «російської справи» про ймовірне втручання РФ у вибори США у 2016 році. Манафорту висунули 12 пунктів обвинувачення, серед яких змова проти США, неправдиві свідчення, відмивання коштів, виведення коштів в офшори, несплата податків.
Також нагадаємо, що до команди Януковича Манафорт приєднався після Помаранчевої революції у 2005 році. З того часу він керував усіма виборчими кампаніями: трьома парламентськими та однією президентською. Манафорт після втечі Януковича далі працював із «Опозиційним блоком» і пропонував партії наполягати на антинатівській позиції України.
Із 2014 року американський політтехнолог відвідував Україну 19 разів протягом 20 місяців. Також протягом десятирічної діяльності в Україні американський політтехнолог не менше 18 разів відвідував і Москву.