Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Research Gate
Без яйцеклітини та сперматозоїдів: голландським вченим вдалося створити синтетичні зародки (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n104671-bez-yayceklityny-ta-spermatozoyidiv-gollandskym-vchenym-vdalosya-stvoryty-syntetychni-zarodky.htmlРакурсГолландським вченим із Маастрихтського університету вдалося створити ембріони без яйцеклітини та сперматозоїдів. Про це повідомляє наукове видання Research Gate.
.
Відкриття зробили під час дослідження безпліддя. Для створення ембріонів використовували стовбурові клітини мишей. За словами автора роботи Ніколаса Ріврона, це вдалося вперше.
Спочатку біологи вивчали бластоцисти — ранню стадію розвитку зародків.
Бластоцист — це ранній ембріон ссавців. Він схожий на порожню сферу, зовнішній шар якої складається з клітин, що в подальшому утворюють плаценту. Усередині скупчуються клітини майбутнього ембріона.
Попередні експерименти показали, що зовнішню оболонку (плаценту) можна отримати з трофобласт, а внутрішню частину — з ембріональних стовбурових клітин. Об'єднавши ці напрацювання, біологи створили штучні ембріони.
За словами Ріврона, синтетичні зародки настільки схожі на природні, що запліднені ними миші завагітніли без ускладнень.
Очікується, що ця технологія допоможе вченим зрозуміти невивчені процеси на початку вагітності, досліджувати причини безпліддя, розробити нові препарати для боротьби з ним.
Раніше робота з ембріонами ускладнювалася, по-перше, через їхні розміри, які не перевищують діаметра людської волосини, а по-друге, розташуванням. В тілі матері вони залишалися недоступними, але тепер біологи зможуть простежити за всіма стадіями розвитку зародка.
Як повідомлялося раніше, управління із запліднення і ембріології людини Великої Британії дозволило науковцям Інституту Френсіса Кріка генетично модифікувати людські ембріони. Ключовою метою дослідження є виявлення генів, необхідних ембріонам для успішного розвитку.