Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: ВВС
За зустріч Порошенка з Трампом адвокат президента США отримав сотні тисяч доларів — ВВС
https://racurs.ua/ua/n105541-za-zustrich-poroshenka-z-trampom-advokat-prezydenta-ssha-otrymav-sotni-tysyach-dolariv-vvs.htmlРакурсУ червні 2017 року за сприяння в організації зустрічі президента США Дональда Трампа з президентом України Петром Порошенком адвокат лідера Америки Майкл Коен нібито отримав від 400 тис. до 600 тис. дол. Про це повідомляє BBC News із посиланням на джерела в Києві.
.
Оплачували зусилля Коена посередники, які були на боці Порошенка. Налагодження зв’язків із Трампом було доручено колишньому помічнику Порошенка. Той зі свого боку попросив про це українського депутата, ім’я та партія якого не називаються.
Проте американське законодавство забороняє неофіційний лобізм. Таким чином адвокат Коен діяв, не будучи зареєстрованим представником України. При цьому самому Трампу про платежі відомо не було.
Вдатися до лобізму українській стороні нібито довелося через те, що всі спроби домогтися проведення тривалої зустрічі Білий дім відкидав, погоджуючись лише на коротку, в кілька хвилин.
Британські журналісти також зазначають, що за тиждень після повернення Порошенка до Києва після зустрічі в США Національне антикорупційне бюро припинило розслідування щодо екс-голови штабу Трампа та піар-менеджера Януковича — Пола Манафорта.
Нагадаємо, торік 30 жовтня політтехнологу Трампа, який прибув на допит до ФБР, висунули обвинувачення у межах розслідування так званої «російської справи» про ймовірне втручання РФ у вибори США у 2016 році. Манафорту висунули 12 пунктів обвинувачення, серед яких змова проти США, неправдиві свідчення, відмивання коштів, виведення коштів в офшори, несплата податків.
Також нагадаємо, що до команди Януковича Манафорт приєднався після Помаранчевої революції у 2005 році. З того часу він керував усіма виборчими кампаніями: трьома парламентськими та однією президентською. Манафорт після втечі Януковича далі працював із «Опозиційним блоком» і пропонував партії наполягати на антинатівській позиції України.
Із 2014 року американський політтехнолог відвідував Україну 19 разів протягом 20 місяців. Також протягом десятирічної діяльності в Україні американський політтехнолог не менше 18 разів відвідував і Москву.