Ракурсhttps://racurs.ua/
Французький павільйон. Фото: Facebook
Світ у мініатюрі та мальовничі сади замість бетону: чим здивує архітектурна бієнале-2018 (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n106135-svit-u-miniaturi-ta-malovnychi-sady-zamist-betonu-chym-zdyvuie-arhitekturna-biienale-2018-foto.htmlРакурсОдна з провідних виставок сучасного мистецтва Венеційська бієнале (Biennale di Venezia) включає щорічний Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури, який проводять раз у два роки. Україна брала участь у Венеційській бієнале із 2001 року, а на попередній архітектурній виставці в 2016 році українська платформа ІЗОЛЯЦІЯ представляла проект «Архітектура України — за лінією фронту». Його метою було візуалізувати майбутнє міст у зонах конфлікту.
.
Цьогоріч Міжнародна архітектурна виставка, яка офіційно запрацювала 26 травня та триватиме півроку — до 25 листопада, розташувалася на території так званих «садів бієнале», а також інших об'єктів Венеції.
Ключова тема архітектурної бієнале — вільний простір. На думку організаторів заходу, ця тема демонструє найважливіші якості архітектури, які включають модуляцію, багатство та суттєвість поверхні і послідовність руху.
«Ми повинні бути в курсі політики, щоб зробити будівлі, які максимально захищатимуть статус людини у світі. Ми гостро обізнані про те, що загрожує якісному життю людей», — зазначають куратори Венеційського фестивалю архітектури архітектори з Дубліна Івонн Фаррелл та Шеллі МакНамара.
На 16-й архітектурній бієнале переважає простір, різноманіття матеріалів, зелені газони, прості будівлі. Той, хто сподівається побачити монументальну архітектуру, буде розчарований. Ця виставка демонструє вільний простір, співжиття із природою і тимчасові житлові модулі з дерева, глини, які прийшли на зміну важким бетонним об'єктам «бездушної брендової архітектури».
Окрім цього, у 2018 році Ватикан вперше також бере участь у цій виставці. На замовлення Святого Престолу десятеро іменитих архітекторів створили десять місць «краси та спокою».