Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Новое время
Росія і Саудівська Аравія запрошують країни ОПЕК у новий нафтовидобувний картель
https://racurs.ua/ua/n106985-rosiya-i-saudivska-araviya-zaproshuut-krayiny-opek-u-novyy-naftovydobuvnyy-kartel.htmlРакурсДо нової організації країн-експортерів нафти, яка матиме подібні ОПЕК функції, запросять 24 країни, повідомив 22 червня Bloomberg.
.
У ці дні у Відні відбуваються відповідні переговори країн-членів угоди про обмеження видобутку нафти ОПЕК+.
Росія і Саудівська Аравія, які грають ключову роль в ОПЕК+, наполягають на збільшенні видобутку нафти, Іран наразі виступає проти. Без його голосу збільшити видобуток не вдасться, адже рішення цієї організації приймаються одноголосно.
Росія запропонувала країнам, які беруть участь в картелі, збільшити видобуток на 1 млн барелів на добу. РФ домовилася із Саудівською Аравією продовжити угоду ОПЕК+ на безстроковій основі.
У 2016 році країни ОПЕК та інші держави, які приєдналися до угоди держав ОПЕК+, домовилися скоротити видобуток нафти на 1,8 млн барелів на добу. З цього об'єму 300 тис. барелів припадають на Росію.
Угода стартувала з початку 2017 року і вже двічі продовжувалася, останній раз — до кінця 2018 року. Організація країн-нафтоекспортерів домовилася продовжити дію пакту щодо скорочення видобутку, сподіваючись скоротити надлишки сировини і запобігти черговому обвалу цін.
ОПЕК (The Organization of the Petroleum Exporting Countries — OPEС) заснували у 1960 році нафтовидобувні країни, які контролюють близько 2/3 світових запасів нафти. Це було зроблено для контролю за квотами видобутку на міжнародному нафтовому ринку. В організацію входять 14 країн, в тому числі Саудівська Аравія, Іран, Ірак, ОАЕ, Катар, Венесуела і Лівія.