Ракурсhttps://racurs.ua/
У світі розвідки немає друзів, фото: Детективне агентство «Пірус»
Українські та російські спецслужби шпигували за слідчими, які розслідують катастрофу MH17 — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n107176-ukrayinski-ta-rosiyski-specslujby-shpyguvaly-za-slidchymy-yaki-rozsliduut-katastrofu-mh17-zmi.htmlРакурсНідерландські слідчі, які приїжджали до Києва у справі про авіакатастрофу малазійського «Боїнга-777» у небі над Донбасом у 2014 році, перебували «під ковпаком» спецслужб України та Росії. Про це повідомляє нідерландське видання RTL Nieuws з посиланням на власні джерела.
.
За даними видання, перед поїздкою в Україну слідчих попереджали про можливе стеження. Їм рекомендували не користуватися мережами Wi-Fi та завжди передавати конфіденційну інформацію в зашифрованому вигляді. На спеціальних брифінгах слідчим пояснили, на що потрібно звертати увагу.
І, як виявилося, не дарма: в Україні у них раптово вмикалися камери і мікрофони на смартфонах, планшетах і ноутбуках, пристрої самі по собі підключалися до Wi-Fi. Також у готелі, де вони зупинилися, було виявлено прослуховуючий пристрій.
На телефонах і планшетах регулярно виявляли шкідливе програмне забезпечення. Ці пристрої були «очищені» або знищені.
Тому всі конфіденційні розмови слідчі проводили тільки в спеціальній кімнаті в посольстві Нідерландів.
За коментарями щодо інформації про стеження видання звернулося до відповідних держслужби. У спільній заяві прокуратури, поліції, Міністерства юстиції та безпеки, МВС, МЗС і Міноборони Нідерландів відзначили, що не виключають можливості, що й інші сторони могли збирати розвіддані, частково через те, що рейс MH17 розбився в зоні конфлікту, де перетинаються геополітичні інтереси. Саме тому, йдеться в заяві, слідчі «були попереджені, що хтось може підслуховувати або спостерігати».
Інформація про те, що нідерландська місія могла перебувати під пильною увагою з боку як українських, так і російських спецслужб, виглядає дуже правдоподібною, вважає дослідник тероризму Жель Ван Бурен із Лейденського університету.
За його словами, у тому, що Україна, яка є партнером у розслідуванні авіакатастрофи, також шпигувала за слідчими, немає нічого дивного — у світі розвідки немає друзів. Інтереси сторін іноді співпадають, іноді розходяться. Це постійна практика, коли хочеться знати все, особливо в такому політично чутливому питанні, зазначає вчений.
Нагадаємо, у травні Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію в катастрофі малайзійського літака.