«Північний потік-2» — важіль, яким Росія натисне на Євросоюз: в Естонії вимагають зупинити будівництво
https://racurs.ua/ua/n107336-pivnichnyy-potik-2-vajil-yakym-rosiya-natysne-na-ievrosouz-v-estoniyi-vymagaut-zupynyty.htmlРакурсБудівництво російського газопроводу «Північний потік-2» — не економічний, а геополітичний проект. Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер в інтерв’ю газеті Die Welt.
За його словами, газова труба — «це важіль, за допомогою якого Росія проникне в європейську політику». Міксер додав, що проект суперечить інтересам Євросоюзу, і він вимагає якомога швидше зупинити реалізацію проекту.
Раніше повідомлялося, що Данія дасть дозвіл на будівництво «Північного потоку-2», тільки якщо Росія гарантуватиме, що Україна залишиться країною-транзитером. У квітні цього року прем'єр-міністр Расмуссен заявив після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, що його країна хоче прив’язати будівництво газогону «Північний потік-2» до збереженням ролі України як країни-транзитера газу.
Будівництво газогону «Північний потік-2» розпочалося у середині травня цього року. У Ґрайфсвальдській затоці розпочалися підготовчі роботи для прокладання труб газогону морським дном. Для цього застосовують спецтехніку, а саме поглиблювачі дна.
«Північний потік-2» — проект розширення діючого магістрального газогону «Північний потік», який зв’язує Росію і Німеччину по дну Балтійського моря в обхід транзитних держав: України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і прибалтійських країн.
Газогон проляже через виняткові економічні зони і територіальні води п’яти держав — Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Його протяжність складе понад 1,2 тис. км, а пропускна здатність — 55 млрд куб. м газу на рік. Росія планує ввести в дію «Північний потік-2» наприкінці 2019 року.