У НБУ розповіли, що буде з інфляцією після підвищення облікової ставки
https://racurs.ua/ua/n107886-v-nbu-rozpovily-scho-bude-z-inflyaciieu-pislya-pidnyattya-oblikovoyi-stavky.htmlРакурсПідвищення облікової ставки до 17,5% затверджено рішенням правління Національного банку України від 12 липня 2018 року «Про розмір облікової ставки», повідомляє прес-служба регулятора.
Місяць тому в НБУ зауважували, що можуть у подальшому підвищити облікову ставку, якщо це буде необхідно для зниження інфляції та поліпшення макрофінансової стабільності. На ухвалення сьогоднішнього рішення обмежити кількість грошей в обігу вплинуло декілька чинників.
Наприкінці року очікується підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, зокрема на газ, і відповідне здорожчання пов’язаних із ними житлово-комунальних послуг. Крім того, очікується збільшення внутрішнього попиту, в тому числі за рахунок зростання заробітних плат і переказів від трудових мігрантів.
У НБУ також констатували спад інтересу інвесторів до українських облігацій унаслідок тенденції виходу інвесторів із активів країн, що розвиваються. Крім того, невирішеним є й питання отримання фінансування за програмою співпраці з МВФ. Збільшити інфляцію можуть й інфляційні очікування населення.
Враховуючи ці ризики, правління Нацбанку вирішило посилити жорсткість монетарної політики і підвищило облікову ставку з 17 до 17,5%. В регуляторі кажуть, що будуть і надалі підвищувати ставку до рівня, необхідного для повернення інфляції до прийнятних показників.
Національний банк залишив прогноз інфляції на кінець 2018 року незмінним на рівні 8,9%, але констатував уповільнення економічного зростання в країні. У 2019 році зростання реального ВВП уповільниться до 2,5%. Попередньо в НБУ прогнозували 2,9% зростання. Причиною цього стало закінчення дії ефекту підвищення соціальних стандартів, жорсткі монетарні умови і стриманість фіскальної політики, яку зумовила необхідність значних зовнішніх виплат країни.
Нацбанк залишив без змін прогноз зростання реального ВВП у 2018 році на рівні 3,4%. Основним його локомотивом буде приватне споживання, яке посилиться завдяки збільшенню темпів зростання реальних зарплат та припливом коштів з-за кордону.
Раніше повідомлялося, що глава НБУ Яків Смолій назвав головні питання, які уряд України має обов’язково вирішити до наступного візиту місії Міжнародного валютного фонду. Смолій переконаний, що уряд повинен вирішити питання перегляду цін на газ і збалансованості державного бюджету.