Ракурсhttps://racurs.ua/
Марія Бутіна. Фото: RTVi
Справа Бутіної: суд у США вирішить долю підозрюваної у шпигунстві росіянки, яка використовувала секс і соцмережі для налагодження зв’язків
https://racurs.ua/ua/n108507-sprava-butinoyi-u-ssha-sud-vyrishyt-dolu-pidozruvanoyi-v-shpygunstvi-rosiyanky-yaka-vykorystala.htmlРакурсУ США сьогодні, 25 липня, відбудуться попередні слухання у справі росіянки Марії Бутіної. Її підозрюють у тому, що вона є іноземним агентом та збирала розвіддані про американських офіційних осіб.
.
Сьогодні суд вирішить, чи залишати Бутіну під вартою.
Слідство вважає, що вона співпрацювала з російською розвідкою і одночасно намагалася заручитися зв’язками з американськими політиками. У прокуратурі впевнені, що Бутіна використовувала для цього свого бойфренда Пола Еріксона, який працює консультантом у Республіканській партії США.
Адвокат Марії стверджує, що ніякої кримінальної складової в звичайному налагодженні зв’язків і знайомств з американськими політиками немає. Він стверджує, що єдина незаконна дія, вчинена Бутіною — це робота без статусу іноземного агента. На його думку, це не є приводом, щоб залишати її під вартою.
Обвинувачення стверджує, що має в своєму розпорядженні листування росіянки, де обговорюється пропозиція про співпрацю з Федеральною службою безпеки.
Бутіна не визнає себе винною.
Офіційно звинувачення в шпигунстві їй не пред’явили. Прокурори стверджують, що Бутіна пропонувала американським політикам і лобістам секс, щоб спробувати отримати роботу в лобістській організації, бо це було її метої. Вона жила з удвічі старшим за себе політиком-республіканцем, який був ідентифікований в американських ЗМІ як лобіст Пол Еріксон.
Бутіна приїхала до США у 2014 році за студентською візою та заснувала в Росії групу під назвою «Право на носіння зброї». Вона використовувала рух для проникнення в Національну стрілецьку асоціацію (NRA) та консервативні лобістські групи, щоб влитися в американські політичні кола.
Соціальні мережі їй допомагали в цьому. На сторінці у Facebook Марія публікувала інформацію про свої зустрічі з колишніми кандидатами в президенти від республіканців Ріком Санторумом та Скоттом Вокером, нинішнім губернатором штату Вісконсин.
У контррозвідці США стверджують, що Бутіна привертала до себе увагу як своєю активністю в соціальних мережах, так і фізичною діяльністю.
Нагадаємо, що у Мін’юсті США повідомили, що спонсором діяльності Бутіної виступив «відомий російський бізнесмен, який має глибокі зв’язки з адміністрацією президента Росії».