Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: pixabay.com
На українських дорогах встановлять 10 комплексів зважування вантажівок (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n108668-na-ukrayinskyh-dorogah-vstanovlyat-10-kompleksiv-zvajuvannya-vantajivok-video.htmlРакурсМіністерство інфраструктури оголосило про проведення міжнародного тендеру на придбання систем зважування вантажівок Weight-in-Motion (WiM), повідомила 27 липня прес-служба Міністерства інфраструктури.
.
Вони дозволять зважувати вантажівки під час руху автошляхами країни. WiM-комплекси дозволяють виявляти серед потоку перевантажені вантажівки і передати інформацію про них інспекторам Укртрансбезпеки на мобільні пункти контролю. Таких локацій передбачено шість, планують закупити 10 комплексів.
На чотирьох локаціях вимірювання ваги відбуватиметься в двох напрямках руху, на двох — в напрямку Києва. Комплекси встановлять при в’їзді до столиці на автошляхах Київ-Ковель, Київ-Чоп, Київ-Довжанське, Київ-Чернігів та Київ-Одеса.
Ціна закупівлі WiM-комплексів може скласти 5 млн дол. Це спільний проект Мінінфраструктури та Світового банку.
Мета керівників транспортної галузі — збільшити тривалість експлуатації доріг, зменшити видатки на ремонт автошляхів та зробити рух автомобілів безпечнішим.
Керівник Укртрансбезпеки В’ячеслав Дідківский розповів деталі функціонування таких систем. На першій стадії вона фіксуватиме фури, визначаючи наявність порушення, на другій триватиме його оформлення, а на третій — відбуватиметься притягнення до відповідальності. Він обіцяє, що автопотяги, які не будуть перевантаженими, продовжуватимуть рух.
Окремо в Мінінфраструктури пропишуть внутрішній аудит, щоб стежити за випадками, коли транспортний засіб через рампу пройшов з перевантаженням, але не був зафіксований інспекторами.
Дідківський запевнив, що у випадку запровадження цих систем контролю з наступного року кожна вантажівка, яка має вагу понад 40 тонн, не зможе заїхати чи виїхати з Києва.
Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що підготовка проекту тривала понад півтора роки, наразі законопроекти, які регулюють роботу автоматичної фіксації і посилення санкцій за перевантаження транспорту, перебувають у парламенті. Вони передбачають відповідальність за перевантаження з боку перевізника і компанії, яка відправляє вантаж.
Нагадаємо, що сьогодні міністр інфраструктури прокоментував можливість повернення ручних радарів. За його словами, стосовно цього було багато дискусій. Але в Україні поки що не планують запроваджувати радари для фіксації швидкості на автодорогах.