Ракурсhttps://racurs.ua/
Королівський пінгвін, фото: «Мир животных и растений»
Причини невідомі: найбільша у світі колонія королівських пінгвінів зменшилася на 88%
https://racurs.ua/ua/n108834-prychyny-nevidomi-naybilsha-u-sviti-koloniya-korolivskyh-pingviniv-zmenshylasya-na-88.htmlРакурсГігантська колонія королівських пінгвінів, яка розташована на острові Кошон в південно-західній частині Індійського океану, зменшилася майже на 90%, повідомляє видання Nacked Science з посиланням на Antarctic Science.
.
У 1980-х роках на острові Кошон проживало близько 2 млн пінгвінів, які становлять до 500 тис. племінних пар. Зараз же таких пар лише 60 тисяч.
Свого часу це була найбільша колонія королівських пінгвінів у світі і друга за чисельністю серед пінгвінів взагалі.
Втім, востаннє вчені відвідували безлюдний острів Кошон у 1982 році.
З того часу спостереження за жителями острова здійснювалося тільки за допомогою знімків із супутників і вертольотів, проаналізувавши які, вчені виявили значне скорочення розмірів колонії.
Однією з причин цього дослідники вважають зміну клімату, що спричинило за собою бурхливий розвиток рослинності острова. Річ у тім, що королівські пінгвіни гніздяться тільки на плоских або злегка пологих вільних ділянках, а їх то якраз на острові стає все менше.
На користь цієї теорії говорить той факт, що на інших островах у цьому регіоні колонії пінгвінів не зменшилися, а в деяких випадках і збільшилися.
З іншого боку, частина пінгвінів могла просто відокремитися від основної колонії і оселиться ближче до берега, заснувавши свої, не такі помітні невеликі колонії.
Не варто виключати і можливості того, що птахи стали жертвами хвороби або якихось нових видів хижаків, що оселилися в цих місцях.
Подальші дослідження вчених допоможуть дати відповідь на це питання.
Нагадаємо, вчені побоюються, що в найближчі 25 років можуть зникнути новозеландські жовтоокі пінгвіни.