Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: ЗіК
Напередодні переговорів з МВФ Гройсман згадав про попередників, які затягнули Україну у фінансові кайдани
https://racurs.ua/ua/n109840-naperedodni-peregovoriv-z-mvf-groysman-zgadav-pro-poperednykiv-yaki-zatyagnuly-ukrayinu.htmlРакурсУряд України має намір затвердити стратегію оновленого управління держборгом. Про це 22 серпня заявив на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
.
Гройсман розповів про динаміку нарощення зовнішнього боргу країни, починаючи з 2005 року.
Якщо у 2005 році борг складав 12,5 млрд дол., то у 2010 році — 40 млрд дол. Тільки у 2009−2010 роках він збільшився на 12 млрд. У 2012 році борг дорівнював 49,9 млрд дол, а у 2013 році — 60 млрд дол.
Керівник уряду констатував, що попередні уряди вводили в оману громадян, адже позичали гроші за кордоном і всередині країни, платили відсотки за кредитами, але ефективно коштами не розпоряджалися.
«Ми зараз віддаємо борги, які брали уряди 2006−2013 років. Я не маю жодного уявлення, куди вони їх поділи. Хочу, щоб ми позбулися фінансових кайданів, в які нас затягнули тишком-нишком», — сказав Гройсман.
Він відзначив, що в країні за цей період не відбулося якісних зрушень в економіці.
Водночас прем'єр-міністр пояснив, чому Україні необхідно зараз співпрацювати з МВФ. Невиплата боргів загрожує Україні дефолтом, девальвацією гривні та інфляцією. Тому Гройсман констатував, що Україні потрібні нові запозичення, щоб повернути старі і далі «нарощувати економіку».
Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду з 6 вересня розпочне в Києві переговори з українською владою, яка сподівається на відновлення призупиненого торік фінансування в рамках чотирирічної програми на загальну суму 17,5 млрд дол.
Через зволікання з реформами Україна не отримує кредитів МВФ з квітня 2017 року. Це заблокувало фінансову підтримку інших міжнародних кредиторів і звузило можливості Києва залучити на міжнародних ринках капіталу ресурси, гостро необхідні для проходження пікових виплат за держборгом у найближчі два роки.
Крім того, Світовий банк обіцяє Україні кредитні гарантії на суму 650 млн дол. в обмін на реформи, передбачені програмою співпраці Києва з МВФ. А впливове міжнародне рейтингове агентство Fitch наголосило на важливості продовження співпраці України з МВФ.