Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Bruce Irving / flickr.com
Японія за крок від створення космічного ліфта
https://racurs.ua/ua/n110406-yaponiya-za-krok-vid-stvorennya-kosmichnogo-lifta.htmlРакурсУ вересні 2018 року група дослідників з Університету Сідзуока та інших навчальних закладів відправиться в космос у рамках проекту зі створення космічного ліфта, пише Cnet. Космічний ліфт було створено для перевезення людей і вантажів у кабіні ліфта, що їде по кабелю, який з'єднує Землю з космічною станцією.
.
Цей тест стане першим дослідженням руху контейнера по кабелю в космосі. 11 вересня з космодрому Танегасіма на Міжнародну космічну станцію буде доставлено два надмалих кубічних супутники з висотою граней 10 см, з'єднані сталевим тросом довжиною близько 10 м. Звідти буде запущено під'єднані супутники, а моторизований контейнер, який виступає в ролі кабіни ліфта, переміщатиметься по кабелю. Все це буде записано на камеру, прикріплену до супутників.
Технічний радник проекту — японський будівельний гігант «Обаяші» (Obayashi Corporation) — також працює над аналогічним проектом і планує запустити космічний ліфт до 2050 року.
Серед труднощів, з якими зіткнулися творці проекту, — розробка спеціальних кабелів, стійких до високоенергетичних космічних променів (за словами Обаяші, вуглецеві нанотрубки можуть підійти для матеріалу кабелів), передача електрики з Землі в космос і забезпечення безпеки космічних ліфтів, які можуть зіткнутися з космічним сміттям і метеоритами.
Якщо космічні ліфти вдасться запустити, то, як очікується, вони зможуть масово використовуватися для подорожей в космос. Щодо вантажів, то відправлення одного кілограма класичним космічним кораблем коштує 22 тис. дол., тоді як космічним ліфтом — всього 200 дол. Швидкість космічного ліфта становитиме 200 км/год, і на МКС він зможе прибути через вісім днів після запуску.
Раніше повідомлялося, що засновник Amazon у 2019 році планує відправити в космос перших туристів.