Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 112
Стус — не виняток: що згадує про адвокатство Медведчука один із його «підзахисних» політв’язнів
https://racurs.ua/ua/n110586-stus-ne-vynyatok-scho-zgaduie-pro-advokatstvo-medvedchuka-odyn-iz-yogo-pidzahysnyh.htmlРакурсВіктора Медведчука, нині лідера проросійської сили «Український вибір», а в радянські часи — державного адвоката, зараз звинувачують у порушенні адвокатської етики під час розгляду справи поета Василя Стуса. На свій захист Медведчук стверджує, що не в його силах було захистити опального українця. Та про те, що адвокатської етики Медведчук не дотримувався ніколи, говорять і інші його колишні підзахисні. Зокрема, дисидент Микола Кунцевич в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів, як його «захищав» Медведчук.
.
Зокрема, Кунцевич пригадує, що адвоката йому було призначено за вказівкою слідчого. За весь час розгляду справи Медведчук навідувався до клієнта лише кілька разів, не допомагав у ознайомленні із матеріалами справи, постійно квапив Кунцевича та суд, не дотримувався позиції захисту.
Навпаки, Медведчук виступав на стороні обвинувачення. Так, саме за його клопотанням до трирічного терміну ув’язнення, який загрожував підсудному за поширення антирадянщини, було додано ще рік і дев’ять місяців.
«Слово взяв адвокат, який підтримав прокурора у тому, що моя вина доведена, і що покарання мені має бути максимальним — три роки. Водночас він додав: «Товариш прокурор чомусь не врахував, що згідно зі ст. 43 КПК до терміну цього покарання повинен бути доданий термін 1 рік 9 місяців і 19 днів з попереднього терміну», — згадує колишній політв’язень.
Після цього Кунцевич шість разів клопотав про відвід адвоката, проте його прохання не вдовольняли.
«Ще на ознайомленні з матеріалами справи я зрозумів, хто такий Медведчук і який він «адвокат». А коли приїхали на судове засідання і почалося з того, що «з матеріалів справи видно, що він скоїв злочин…» Вибачте, якщо ти адвокат, то ти в будь-якому випадку повинен захищати свого підзахисного, а він лив на мене бруду більше, ніж прокурор», — додав Кунцевич.
На оголошення вироку Медведчук не приїхав. На прохання засуджено подати касаційну скаргу він відповів, що не буде цього робити.
«Не надо никаких кассационных жалоб! Все как они скажут, так и будет», — згадує слова адвоката Кунцевич.
«До мене прийшов суддя Васильєв, він сам приніс протокол судового засідання. Він вибачився: «Чесно тобі скажу: у нас був написаний вирок на три роки, але я ж не маю права, якщо адвокат просить додати рік і дев’ять, не додати цього». Тому йому довелося переписувати», — розповів чоловік.
Кунцевич зазначив, що вважає дії Медведчука кримінальним злочином- порушенням адвокатської етики, а його роль у своїй справі — роль прокурора.
Нагадаємо, 4 вересня, у річницю смерті відомого українського поета Василя Стуса під стінами Генеральної прокуратури України відбувається акція під гаслом «Медведчука — під арешт!».