«Стіна протесту» в Харкові: історія завзятого змагання комунальників та графіті-художників (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n110773-stina-protestu-u-harkovi-istoriya-zavzyatogo-zmagannya-komunalnykiv-ta-grafiti-hudojnykiv-foto.htmlРакурсУ Харкові на стіні біля житлового будинку на вулиці Гоголя, 2а художник Гамлет Зіньковський створив мурал, який не сподобався місцевим мешканцям. Вони побачили у малюнку прояви «шизофренії». Представники комунальних служб зафарбували малюнок. Про це повідомляють харків’яни у Facebook.
Після цього розпочалася «війна» комунальників та небайдужих до стріт-арту: на стіні з’явилися різні написи, зокрема й нецензурна лайка, які незабаром знову були зафарбовані. Однак практично щоранку на «стіні протесту» з’являються нові написи і малюнки, які знову-таки зафарбовують комунальники.
Випадок набув величезного резонансу, і зараз за стіною стежать не лише харків’яни, але й мешканці інших міст. Як повідомляють ЗМІ Харкова, сам художник запевнив, що не буде відновлювати малюнок або створювати на тому ж місці щось нове.
На «стіні протесту», яка вже має власну сторінку в Instagram, триває боротьба «творчості з сірістю».
Нагадаємо, торік у вересні стало відомо, що з фасаду магазину по вул. Грушевського в Києві прибрали знамениті патріотичні графіті з українськими письменниками. Керівник магазину люкс-меблів Ігор Доценко заявив, що графіті є «типовим стріт-артом», а їхній автор нікому не відомий. У свою чергу директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що графіті на Грушевського є пам’яткою історії згідно з наказом Міністерства культури.