Ракурсhttps://racurs.ua/
Петров і Бошіров, фото - YouTube
Розслідування Bellingcat довело, що російська «пара із Солсбері» працює у спецслужбах РФ (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n111099-rozsliduvannya-bellingcat-dovelo-scho-rosiyska-para-iz-solsberi-pracuie-u-specslujbah-rf-foto.htmlРакурсСпільне розслідування The Bellingcat і The Insider дозволило встановити, що Олександр Петров і Руслан Бошіров, підозрювані Великою Британією в отруєнні Скрипалів, справді є співробітниками російських спецслужб, повідомили на сайті розслідувачів.
.
Групи дослідників підтвердили припущення низкою документів, а також прямими і непрямими свідоцтвами. The Bellingcat і The Insider опублікували першу частину розслідування, повна версія якого з’явиться на початку наступного тижня.
Перші дані про існування Олександра Петрова, який народився 13 липня 1979 року в місті Котлас, в системі ФМС (Федеральної міграційної системи РФ) з’являються тільки із 2009 року — саме тоді він отримав новий закордонний паспорт «замість зіпсованого». В системі вказано номер цього «зіпсованого» паспорта, якого ніколи не існувало в природі.
Файл з біографією Петрова порожній: крім штампу «відомостей не надавати» на ньому стоїться підпис «Цілком таємно».
Цікаво, що за місцем проживання Олександра Петрова раніше мешкав ще один чоловік з прізвищем Петров, паспортні дані якого відрізняються.
Згідно з даними про реєстрацію пасажирів на рейс (документ є в розпорядженні The Bellingcat і The Insider), номери закордонних паспортів Бошірова і Петрова відрізняються лише однією цифрою (у Бошірова паспорт закінчується на 1294, у Петрова — на 1297). Причому в базі ФМС, яка зберігає дані про звичайних громадян, закордонні паспорти Бошірова і Петрова відсутні.
Розслідувачі виявили, що обидва «туриста» купили квитки за день до вильоту, 1 березня. У базі даних відсутня інформація про бронювання, що буває коли покупка квитка і реєстрація робиться під час однієї сесії зв’язку з сервером — це можливо тільки за добу до вильоту. Відтак, це суперечить словам Бошірова і Петрова про те, що поїздка планувалася заздалегідь. Такий поспіх можна пояснити тим, що 1 березня квитки до Лондона купила Юлія Скрипаль. Розслідувачі припускають, що це вплинуло на їхні плани і вони вирішили поспішити.
Російські паспорти підозрюваних видані управлінням ФМС у Москві, яке має номер 770001. «Прості смертні» там паспорта не отримують, тільки привілейовані особи за хабар, або представники силових органів. Є серед одержувачів паспортів в цьому УФМС і дивні особи з засекреченої біографією, не присутні в жодній соціальній мережі. Ймовірно, такі ж «туристи», як і Петров з Бошіровим.
Якщо ж поміняти останню цифру в паспорті Петрова або Бошірова, то можна знову виявити людей з дивними анкетами і неповними адресами, які відсутні в будь-якій соціальній мережі чи базах даних.
Раніше «Новая газета» з’ясувала, що номер телефону, який вказаний в довідці ФМС на Олександра Петрова, належить Міноборони. Цей номер належить до АТС в районі Москви, у якому знаходиться штаб-квартира ГРУ.
Росіяни, підозрювані в отруєнні Скрипалів у британському Солсбері, дали доволі кумедне інтерв’ю пропагандистському каналу RT. Реакція користувачів соцмереж не забарилася — особливо потішалися з Петрова і Бошірова мешканці Британії.