Ракурсhttps://racurs.ua/
Російські силовики в Криму. Фото: korrespondent.net
Міжнародна правозахисна місія: У Криму сформувалася репресивна система, сім’ї політв’язнів під загрозою
https://racurs.ua/ua/n111320-mijnarodna-pravozahysna-misiya-u-krymu-sformuvalasya-represyvna-systema-sim-yi-politv-yazniv-pid.htmlРакурсМіжнародна правозахисна місія, до складу якої входять представники Будинків прав людини, відвідала територію окупованого Криму з метою документування ситуації з правами людини. Про це йдеться в прес-релізі місії.
.
Моніторинговий візит правозахисників відбувся 14 вересня і тривав кілька днів. Правозахисники зосередилися на проблемах зі свободою слова, мирних зібрань та об'єднань в анексованому Криму. На півострові місія зустрілася з жертвами переслідувань, родичами політв’язнів, журналістами та громадськими активістами.
Юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова розповіла, що Крим за чотири роки окупації перетворився на «сіру зону» — територію з обмеженим доступом. Туди не можуть потрапити навіть міжнародні організації, які покликані захищати права людини, зокрема ООН, ОБСЄ та інші.
Учасниця місії Тетяна Ревяка заявила, що в Криму не знизився рівень політичних репресій, розв’язаних у 2014 році, лише видозмінилися форми та види тиску й переслідувань. Кремль продовжує за допомогою законодавства РФ «придушувати» інакомислення.
За словами правозахисниці, сім’ї та близькі політв’язнів живуть під постійною загрозою. Проти них заводять сфабриковані кримінальні справи, їм складно знайти роботу, а на їхніх дітей тиснуть в школах.
«Фактично сформувалася репресивна система, до якої залучені багато державних органів — судова система, прокуратура, правоохоронні органи, МНС, органи нагляду за освітою та інші», — зазначив представник Освітнього Будинку прав людини Кирило Єкимов.
Інформацію, яку задокументувала правозахисна місія під час поїздки до Криму, використовуватимуть для інформування міжнародної спільноти, а в жовтні 2018 року буде підготовлено підсумкову доповідь.
Раніше сьогодні повідомлялося, що Організація об'єднаних націй (ООН) оприлюднила звіт про ситуацію з правами людини в ОРДЛО та в анексованому Криму за період із 16 травня до 15 серпня 2018 року.