Розенблат виграв справу в НАБУ і Генпрокуратури про порушення гарантій депутатської недоторканості
https://racurs.ua/ua/n111372-rozenblat-vygrav-spravu-v-nabu-i-genprokuratury-pro-porushennya-garantiy-deputatskoyi-nedotorkanosti.htmlРакурс20 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Борислава Розенблата до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Генеральної прокуратури про визнання протиправними їхніх дій щодо оперативно-розшукових заходів, які порушують гарантії депутатської недоторканості позивача, повідомляє 20 вересня «Судова влада».
Суд зобов’язав НАБУ і Генпрокуратуру дотримуватись вимог чинного законодавства щодо дотримання гарантій депутатської недоторканості під час кримінального провадження.
Розгляд справи в Окружному адміністративному суді міста Києва тривав майже рік. Суд встановив, що детективи НАБУ і слідчі Генпрокуратури безпідставно вчиняли слідчі дії стосовно Розенблата поза межами кримінального провадження.
Суд відзначив, що слідство не отримало згоди парламенту на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності. Розенблат також стверджував, що слідчі дії призвели до втручання в його особисте і сімейне життя.
У повідомленні йдеться про секретність частини інформації, яка розглядалася судом. Докази містять інформацію, яка охороняється законом «Про державну таємницю», тому суд не публікуватиме мотивувальну частину свого рішення.
Улітку 2017 року НАБУ повідомило про підозру шістьом членам так званої «бурштинової мафії». Серед них були представники міжфракційного об'єднання Верховної Ради й охоронці нардепів. Їх підозрювали в причетності до вимагання й отримання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії у здійсненні видобутку бурштину в Україні.
Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що нардепи Розенблат і Поляков планували організувати незаконний видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель в Рівненській, Житомирській і Волинській областях.
Пізніше Борислав Розенблат звернувся до Європейського суду з прав людини зі звинуваченням різних інстанцій у низці порушень.
Розенблата підозрювали в отриманні хабара у розмірі 200 тис. дол. за вплив на рішення щодо видачі спеціального дозволу на користування надрами та вимагання хабара від нерезидентів за видобуток бурштину на території України.
На початку літа Апеляційний суд Києва не задовільнив скаргу захисту підозрюваного у незаконному видобутку бурштину Борислава Розенблата на арешт його майна.