Ракурсhttps://racurs.ua/
Кадр з «Ріка та Морті», фото: napojsa
«Наука» по мультфільму: відразу три рецензовані видання опублікували статтю про міжгалактичних паразитів з «Ріка та Морті»
https://racurs.ua/ua/n111928-nauka-po-multfilmu-vidrazu-try-recenzovani-vydannya-opublikuvaly-stattu-pro-mijgalaktychnyh.htmlРакурсНа жаль, низка наукових журналів, які заявляють про себе як про рецензовані, недбало підходить до контролю за матеріалами, котрі надходять на публікацію, і готові опублікувати будь-яку статтю, за яку заплатить автор. Для виявлення таких недобросовісних видань ентузіасти пишуть відверто абсурдні матеріали і розсилають у журнали. Про це повідомляє видання «N+1».
.
Нещодавно відразу три журнали — ARC Journal of Pharmaceutical Sciences, IOSR Journal of Pharmacy and Biological Sciences і Clinical Biotechnology and Microbiology опублікували жартівливий матеріал про боротьбу з міжгалактичними паразитами, засновану на всесвіті мультсеріалу «Рік та Морті». Щоправда, останнє видання цю статтю вже видалило.
Блогер Фарук Алі Хан свій «науковий» матеріал назвав «Нові інструменти боротьби з міжгалактичними паразитами та їх передачею у зігеронській симуляції».
Тобто, одразу у назві праці згадуються міжгалактичні паразити та зігеронці — прямі посилання на епізоди мультсеріалу. До того ж, видавці не перевірили, що науковий інститут, у якому нібито працюють усі автори статті — Sanchez Institute of Biomedical Sciences for Doopidoo Research, — насправді також не існує у реальному житті.
Крім того, відразу в першому абзаці цього псевдонаукового матеріалу згадується популяція вигаданої країни Ваканда з коміксів та кінофільмів Marvel, а наприкінці висловлюється подяка королю Плутона з «Ріка і Морті», головному герою мультсеріалу Ріку Санчезу та американському сценаристу Чаку Лоррі.
Серед наукових праць, на які посилаються автори дослідження, можна побачити, наприклад, «Ідентифікацію галактичних паразитів і блокаторів за допомогою автоматизованої флуоресцентної мікроскопії зображень» (Identification of galactic parasites and blockers using automated fluorescence microscopy imaging) із Journal of Biomolecular Screening. Ця назва є пародією на реально існуючу статтю у цьому ж виданні «Виявлення блокаторів з'єднання розривів з використанням автоматизованої флюоресцентної мікроскопії зображень» (Identification of gap junction blockers using automated fluorescence microscopy imaging).
Це не перший такого роду жартівливий матеріал, поширений у наукових виданнях.
Так, у 2014 році рецензування в International Journal of Advanced Computer Technology пройшов багатосторінковий матеріал, який складався з однієї фрази «Заберіть мене з вашого клятого списку розсилки» (Get Me Off Your Fucking Mailing List), яка повторювалася багато разів. Торік American Journal of Medical and Biological Research прийняв статтю про будову та функціональність мідіхлоріан — вигаданих мікроорганізмів із кіносаги «Зоряні війни».
Свого часу журнал Science навіть публікував дослідження проблеми таких недобросовісних видавців.
Нагадаємо, цьогоріч весною була опублікована остання наукова робота легендарного британського вченого Стівена Хокінга, яку він завершив усього за тиждень до смерті.