Учені виявили зв’язок погоди з ризиком розвитку серцевого нападу
https://racurs.ua/ua/n113107-ucheni-vyyavyly-zv-yazok-pogody-z-ryzykom-rozvytku-sercevogo-napadu.htmlРакурсНизькі температури підвищують ризик серцевого нападу. До такого висновку дійшла група вчених, котрі аналізували дані 425 тис. жителів Швеції віком від 50 до 89 років за період з 1998 по 2013 роки. Про це повідомляється в статті в журналі JAMA Cardiolgy.
Результати дослідження показали, що частота інфарктів міокарда збільшується при зниженні температури повітря і атмосферного тиску, підвищеній швидкості вітру і меншій тривалості сонячного світла. Тобто — в зимову пору року. Влітку кількість інфарктів було значно меншою.
Так, при падінні температури нижче нуля за Цельсієм ризик розвитку інфаркту міокарда зростав на 10%. Додаткові дослідження не виявили взаємозв'язку цього явища з не пов’язаними з погодою факторами, такими як можлива зміна рівня забруднення повітря в різні місяці.
Таким чином, найбільший зв’язок інфарктів виявлено саме з температурою повітря. Швидкість вітру, тривалість дня й атмосферний тиск теж впливають, але в значно меншій мірі.
Такі результати вчені пояснюють тим, що через зниження температури відбувається звуження кровоносних судин. В результаті серце отримує менше кисню.
Нагадаємо, дослідження Європейського товариства кардіології встановило, що жителі колишнього СРСР набагато частіше, ніж жителі Західної Європи, помирають від інфарктів.