Ракурсhttps://racurs.ua/
Перевищення рівня твердих частинок у повітрі стало причиною смерті 422 тис. осіб у 41 країні Європи, фото: «Інформатор»
Рівень забруднення повітря в Європі перевищує норми ВООЗ та Євросоюзу
https://racurs.ua/ua/n113271-riven-zabrudnennya-povitrya-v-ievropi-perevyschuie-normy-vooz-ta-ievrosouzu.htmlРакурсПопри досягнутий невеликий прогрес у зменшенні негативного впливу діяльності людства на екологію, рівень забруднення повітря в Європі все ще перевищує норми, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Євросоюзом, і становить небезпеку для здоров’я людей. Про це йдеться у звіті Європейського агентства з охорони навколишнього середовища (EEA).
.
Такого висновку експерти EEA дійшли, проаналізувавши дані про якість повітря з 2,5 тис. моніторингових станцій по всій Європі в 2016 році. Це останні на сьогодні наявні офіційні дані про рівень забруднення повітря в Європі.
Найбільше здоров’ю європейців шкодять діоксид азоту, озон та тверді частинки.
Так, перевищення рівня твердих частинок у повітрі стало причиною смерті 422 тис. осіб у 41 країні Європи в 2015 році (з них 391 тис. зафіксовані в 28 країнах Євросоюзу). Забруднення діоксидом азоту призвело до смерті 79 тис. європейців, надмірна концентрація озону — 17,7 тис.
Основними джерелами забруднення повітря експерти називають автотранспорт, сільське господарство, промисловість, сферу виробництва електроенергії та діяльність окремих сільгоспгосподарств.
Зазначається, що викиди автомобілів становлять особливу небезпеку, оскільки, як правило, автотранспорт концентрується поблизу місць проживання людей, переважно в містах.
Експерти наголошують, що саме жителі міст найбільше страждають від забруднення повітря.
Погана якість повітря також має значні економічні наслідки, оскільки скорочує тривалість життя людей, збільшує медичні витрати та знижує продуктивність праці через робочі дні, втрачені у зв’язку з проблемами зі здоров’я.
Крім того, забруднення повітря негативно впливає на екосистеми, шкодить ґрунтам, лісам, озерам і річкам, а також знижує врожайність сільськогосподарських культур.
Нагадаємо, раніше вчені попереджали, що забруднення повітря може спровокувати слабоумство.