Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Освітній портал
Вчені у Кенії встановили розміри найменшої в історії людиноподібної мавпи (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n113829-vcheni-u-keniyi-vstanovyly-rozmiry-naymenshoyi-v-istoriyi-ludynopodibnoyi-mavpy.htmlРакурсАмериканські палеонтологи виявили в Кенії скам’янілості, мабуть, найменшої в історії людиноподібної мавпи, повідомляє Journal of Human Evolution.
.
Представники виду Simiolus minutus жили понад 12 млн років тому і мали розмір кішки. Важили такі примати приблизно 3,5 кг.
Дослідники класифікували цей підвид людиноподібних мавп і назвали його S. minutus (від латинського «minutus» — маленький).
Крихітні мавпи частково харчувалися листям і конкурували з найдавнішими тонкотілими мавпами, які, ймовірно, жили в цій же місцевості і теж їли листя.
У період з 16 до 5,3 млн років тому серед приматів в Африці відбулися значні зміни, зокрема, з’явилися предки шимпанзе, горил і людей, а також види мавп з сімейства мартишкових. У той же час примітивні людиноподібні мавпи не витримали цієї конкуренції і вимерли.
Дослідники провели філогенетичний аналіз сучасних і вимерлих вузьконосих мавп, до яких відносяться сімейство мартишкових і людиноподібні мавпи, і припустили, що рід Simiolus і сучасні людиноподібні мавпи (орангутанги, шимпанзе і горили) походять від спільного предка.
Нагадаємо, що групі вчених з Китайської академії наук вдалося зробити прорив у клонуванні: вони створили дві ідентичні особини макак. Клонованих макак-крабоїдів назвали Чжунчжун і Хуахуа. Дві копії мавпи створили за допомогою тієї ж методики, яку вже застосовували для клонування ссавців, зокрема, відомої овечки Доллі.