Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Новое время
Росія не пускає спостерігачів на арсенал 14-ї армії у Придністров’ї (КАРТА)
https://racurs.ua/ua/n114054-rosiya-ne-puskaie-sposterigachiv-na-arsenal-14-yi-armiyi-u-prydnistrov-yi-karta.htmlРакурсВійськовий арсенал у Придністров’ї, який розміщений на україно-молдовському кордоні, залишається без нагляду міжнародних спостерігачів, починаючи з 2000 років, повідомило 13 листопада Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) з посиланням на інтерв’ю очільника відомства Вадима Черниша провідним медіа Молдови.
.
Міністр переконаний, що cклади з боєприпасами у селі Колбасна непідконтрольного Придністров’я створюють загрозу як для Молдови, так і для України. Населений пункт розташований фактично на кордоні (за 2 км) між Україною та Молдовою, а наявність російських військових лише підсилює напругу та небезпеку.
Ці склади з’явилися у Колбасній у кінці 1980-х років під час виведення радянських військ зі Східної Європи. Арсенал у Придністровському регіоні Молдови на кордоні з Україною взяла під контроль 14-та армія РФ.
На початку 1990-х років на складі знаходилися до 43,5 тис тонн боєприпасів. Нині на складах зберігається близько 20 тис. тонн боєприпасів для стрілецької зброї, мін та ракет для систем залпового вогню. У частини цих боєприпасів вже сплив строк придатності.
Росія, за словами Черниша, не сприяє моніторингу та інвентаризації арсеналу. Інформація про зброю на складах потрібна і для переговорного процесу по Придністров’ю, а також мирного врегулювання конфлікту на сході України в тому числі. Зокрема, Україна повинна знати, чи не використовувалася зброя та боєприпаси зі складу у Колбасній під час війни на Донбасі.
Нагадаємо, що влітку цього року Росія провела несанкціоновані військові навчання на лінії розмежування в Молдові, у так званій Зоні безпеки вздовж берега річки Дністер. Місія ОБСЄ в Молдові у серпні зафіксувала факт перетину російськими військами річки Дністер без відповідного на те дозволу. Інцидент стався під час військових навчань.