Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 112
«Не розганяйте зраду»: у ВР сперечаються, чи можливі вибори президента в умовах воєнного стану
https://racurs.ua/ua/n114686-ne-rozganyayte-zradu-u-vr-sperechautsya-chy-mojlyvi-vybory-prezydenta-v-umovah-voiennogo-stanu.htmlРакурсІз введенням у країні надзвичайного стану вибори президента опинилися під загрозою. Таку думку висловив народний депутат Мустафа Найєм в ефірі «Громадського».
.
Він зазначив, що перший етап виборів президента України, тобто реєстрація кандидатів, що має розпочатися 31 грудня, може бути відтермінований. Відповідно й проведення виборів теж, враховуючи, що термін дії указу може бути продовжено.
«Тому я думаю, що поки буде тривати воєнний стан, буде дуже дивно оголошувати вибори. Чи тоді буде треба скасовувати воєнний стан. Я думаю, зараз можна цілковито говорити про те, що вибори будуть відкладатися», — зазначив Найєм.
За словами заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, введення військового стану — це спроба «маніпулювати виборами президента». Про це вона повідомила у Facebook, зазначивши, що це «нагода… за потреби, застосувати трішки диктатури».
Нардеп Андрій Тетерук в ефірі «Еспресо. TV» зазначив, що воєнний стан — не привід, який можна використати для передвиборчих маніпуляцій. Він нагадав, що термін подання документів від кандидатів — до 4 лютого 2019 року. До цього часу воєнний стан має закінчитися.
У свою чергу представник президента у ВР Ірина Геращенко закликала не панікувати та не робити завчасних висновків.
«І не розганяйте зраду, огидно читати, що це все, аби не було виборів. Це все — щоб зупинити ворога. Агресора. Який стріляв по нашим кораблям і взяв в заручники важкопоранених моряків. Ви про хлопців стенання чули наших кандидатів і телеканалів, які клоунів підтримують? Я ні. Вони про вибори дуже переживають. А вибори будуть. Воєнний стан не означає автоматичного скасування виборів», — написала вона.
Нагадаємо, РНБО України ухвалила рішення про введення воєнного стану.