Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Громадське
Ухвалення бюджету різко активізувало кнопкодавство у Раді — рух «Чесно» (ВІДЕО, ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n115087-uhvalennya-budjetu-rizko-aktyvizuvalo-knopkodavstvo-u-radi-ruh-chesno.htmlРакурсГолосування за державний бюджет України, яке відбулося у листопаді 2018 року, збільшило кількість випадків неособистого голосування у Верховній Раді, повідомляє 3 грудня рух «Чесно».
.
Його оглядачі у листопаді стежили за усією залою Верховної Ради, виявляючи нових порушників особистого голосування. У «Чесно» повідомили про щонайменше 353 випадки кнопкодавства 77 депутатів під час голосувань Ради.
Найчастіше голосували за себе і «того хлопця» у фракції БПП — 163 рази. Депутатів фракції «Народний фронт» зловили на порушенні закону 97 разів, групи «Відродження» — 68 разів.
Очолює персональний антирейтинг кнопкодавства Андрій Шинькович із «Блоку Петра Порошенка» — 18 разів. На другому місці — Андрій Река («Народний фронт») — 17 разів, третьому — Олександр Бакуменко («Блок Петра Порошенка») — 16 разів.
У першій десятці антирейтингу Антон Кіссе («Відродження»), Антон Яценко («Відродження»), Андрій Немировський (БПП), Андрій Іванчук («Народний фронт»), Григорій Заболотний (БПП), Федір Бендюженко («Народний фронт»), Іван Мельничук (БПП), Тетяна Ричкова (БПП) — 10.
Відповідно до ст. 84 Конституції України нардепи зобов’язані голосувати особисто, але законодавство не містить санкцій, які можна було застосувати до порушників цієї норми.
Проблему голосування за інших депутатів аналітики та оглядачі пов’язують з поганою відвідуваністю нардепів своєї роботи.
Нагадаємо, що у жовтні 2018 році було зафіксовано 10 кнопкодавів. У липні «Чесно» нарахував 146 порушень, у червні — 182.
Крім того, у вересні 2018 року жодного разу не брали участь у голосуваннях 11 народних депутатів. При цьому шестеро із них перебувають під слідством, втекли з країни чи склали депутатські повноваження.