Ракурсhttps://racurs.ua/
Експерти підготували список критеріїв, за якими виборець може перевірити кандидата перед походом на виборчу дільницю
За крок до вибору: експерти назвали критерії, за якими треба перевіряти кандидатів в Україні
https://racurs.ua/ua/n115345-za-krok-do-vyboru-eksperty-nazvaly-kryteriyi-za-yakymy-treba-pereviryaty-kandydativ.htmlРакурсНапередодні декількох виборчих кампаній, які очікують Україну у 2019−2020 роках експерти підготували список критеріїв, за якими виборець може перевірити кандидата перед походом на виборчу дільницю, повідомляє 7 грудня рух «Чесно».
.
По-перше, експерти радять звернути увагу, як часто кандидат змінював партію чи фракцію. Задуматися, чи варто голосувати за нього слід у випадку, якщо він чи вона надовго не затримувались у лавах певної політичної сили. Це може свідчити про відсутність будь-яких політичних переконань кандидата.
По-друге, погіршує репутацію кандидата фігурування в антикорупційних розслідуваннях. Часто звинувачення не закінчуються арештом, або ж взагалі були висунуті безпідставно. Але в більшості випадків корупція, конфлікт інтересів, неправдиві відомості у фінансовій декларації таки мають місце.
По-третє, слід звертати увагу на випадки неособистого голосування кандидатом. Кнопкодавство заборонене Конституцією і є проявом політичної корупції. Якщо у законодавстві відсутні санкційні механізми за такі вчинки, нардепів чи кандидатів у президенти може покарати на виборчій дільниці виборець, не проголосувавши за таких політиків.
По-четверте, прогули. Якщо ваш депутат не приходить до Ради без поважної причини, можна вважати, що виборець змарнував свій голос і вдруге мусить не помилитися.
По-п'яте, необхідно перевірити декларацію кандидата і стиль його життя. Якщо політик вказав у декларації, що він бідний, наче церковна миша, але водночас їздить на шикарному автомобілі і живе у дорогому будинку, відпочиває на заморських курортах, то це мусить стати приводом принаймні для вашого зацікавлення. Якщо політик не може пояснити джерела статків, ймовірно, йому не варто ще раз довіряти свій голос.
По-шосте, програма кандидата. Політик мусить мати хоча б орієнтовний план дій, які планує здійснити у владі. Якщо ви чуєте від нього тільки вигуки, приємні вуху виборця обіцянки та критику попередників, це може стати сигналом — перед вами популіст. Тільки оцінивши реалістичність задекларованих обіцянок, можна довіритися тому чи іншому кандидату.
По-сьоме, реальні вчинки кандидата. Найкраще про нардепа можуть сказати його голосування у парламенті. Особливо ретельно варто перевіряти, наскільки він дотримувався своїх обіцянок у Раді, голосуючи за ті чи інші законопроекти та постанови.
У «Чесно» радять застосовувати усі вищенаведені чинники комплексно, а також самостійно обирати, дотримання яких принципів кандидатом важливіше саме для вас.
Нагадаємо, що у листопаді 12 депутатів Ради жодного разу не проголосували. А вісім обранців були відсутні під час усіх листопадових голосувань. Крім того, у «Чесно» повідомили про щонайменше 353 випадки кнопкодавства 77 депутатів під час голосувань Ради.