Ракурсhttps://racurs.ua/
Сьогодні в 13-ти областях відбуваються місцеві вибори, фото: «Вікіпедія»
Сьогодні відбуваються перші вибори в 78-ми об'єднаних територіальних громадах
https://racurs.ua/ua/n116028-rozpochalysya-pershi-vybory-v-78-my-obiednanyh-terytorialnyh-gromadah.htmlРакурсСьогодні о 8.00 на 622-х виборчих дільницях розпочалися перші місцеві вибори у 78-ми об'єднаних територіальних громадах (ОТГ).
.
До складу цих ОТГ увійшли 345 місцевих рад, повідомляє «Укрінформ».
Загалом сьогодні можуть проголосувати 453 тис. виборців, котрі обиратимуть місцевих депутатів на одномандатних та багатомандатному виборчих округах, а також голів сіл, селищ та міст. Загалом у виборах беруть участь 46 партій, за їхнім проведенням спостерігають 18 громадських організацій.
Місцеві вибори відбуваються у 13-ти областях:
- Волинська — у дев’яти ОТГ;
- Дніпропетровська — в одній ОТГ;
- Житомирська — у шести ОТГ;
- Івано-Франківська — у чотирьох ОТГ;
- Київська — у чотирьох ОТГ;
- Кіровоградська — у чотирьох ОТГ;
- Львівська — у п’яти ОТГ;
- Полтавська — у трьох ОТГ;
- Рівненська — у трьох ОТГ;
- Тернопільська — у п’яти ОТГ;
- Хмельницька — у трьох ОТГ;
- Черкаська — у 27-ми ОТГ;
- Чернівецька — у чотирьох ОТГ.
Загалом сьогодні можуть проголосувати 453 тис. виборців. Голосування завершиться о 20.00.
Результати виборів в одномандатних виборчих округах стануть відомі до 29 грудня, в багатомандатному окрузі — до 2 січня 2019 року включно.
З 2015 року перші вибори відбулися вже в 707-ми ОТГ.
Цьогорічні вибори в ОТГ не проходять без застосування брудних політтехнологій.
Так, кілька днів тому громадська мережа «Опора» повідомляла на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук про виявлення фейкових сторінок регіональних відділень партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», пов’язаних із цими виборами у Волинській, Рівненській та Івано-Франківській областях.
Зокрема, три фейкові сторінки волинської «Солідарності» були створені 12 грудня і спочатку містили лише перепости зі сторінок облдержадміністрації, президента тощо. Однак 21 грудня на кожній з них з’явилися унікальні повідомлення, в яких йшлося про незгоду з діями певних кандидатів, які нібито вдаються до підкупу виборців, чим «шкодять іміджеві партії».
Нагадаємо, під час місцевих виборів у Луганській області в квітні цього року спостерігачі зафіксували випадки підвезення виборців на дільниці, здійснювані двома партіями.