Ракурсhttps://racurs.ua/
Зелений айсберг, фото: Університет Вашингтона
Учені встановили причини появи загадкових зелених айсбергів (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n118997-ucheni-znayshly-prychyny-poyavy-zagadkovyh-zelenyh-aysbergiv-foto-video.htmlРакурсУчені знайшли пояснення, чому деякі антарктичні айсберги мають смарагдово-зелений, а не звичний блакитний колір.
.
Більшість айсбергів у морській воді виглядають білими або блакитними, але з початку минулого століття дослідники та моряки повідомляли, що бачили особливі зелені айсберги навколо певних частин Антарктиди, повідомляє прес-служба Університету Вашингтона.
Чистий лід має блакитний колір, тому що лід поглинає більше червоного світла, ніж синього.
Таємниця появи зелених айсбергів цікавила дослідників протягом багатьох десятиліть. Тепер учені, що досліджують кригу, підозрюють, що айсберги набувають зеленого кольору через оксиди заліза в материковій породі Антарктиди, яку льодовики перемелюють в порошок, сповзаючи з материка у воду в процесі формування айсбергів. Ця теорія з’явилася після того, як австралійські дослідники виявили велику кількість заліза в льодовому шельфі Антарктики.
Залізо є ключовою поживною речовиною для фітопланктону, мікроскопічних рослин, які формують основу морської харчової мережі. Але заліза в багатьох районах океану мало.
Якщо експерименти підтвердять нову теорію, це означатиме, що зелені айсберги переносять дорогоцінне залізо з материка Антарктиди до відкритого моря і під час свого танення забезпечують цим ключовим поживним матеріалом організми, котрі підтримують майже все морське життя.
«Це як приймати посилку поштою. Айсберг може перенести це залізо далеко в океан, а потім розтопити й доставити його фітопланктону, який може використовувати його як поживну речовину, — зазначає провідний автор дослідження професор Стівен Уоррен. — Ми завжди вважали, що зелені айсберги є просто екзотичною цікавинкою, але тепер вважаємо, що вони можуть бути важливими».
Нагадаємо, восени 2018 року поблизу Антарктиди виявили гігантський прямокутний айсберг.