Ракурсhttps://racurs.ua/
У Великій Британії через майже 50 років десантник піде під суд за розстріл демонстрантів у Ольстері. Фото: Багнет
У Великій Британії через майже 50 років десантник піде під суд за розстріл демонстрантів у Ольстері (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n119391-u-velykiy-brytaniyi-cherez-mayje-50-rokiv-desantnyk-pide-pid-sud-za-rozstril-demonstrantiv-u-olsteri.htmlРакурсЧерез розстріл учасників мирної демонстрації в 1972 році британського десантника відправлять під суд. Прокуратура Північної Ірландії звинуватила військовослужбовця у вбивстві двох осіб і в замаху на вбивство ще чотирьох у день «Кривавої неділі».
.
У цій справі як підозрювані проходили ще 16 військових і двоє членів «офіційної ІРА» (крило Ірландської республіканської армії), але доказів для їх звинувачення виявилося недостатньо. У свою чергу, Міністерство оборони Великої Британії заявило, що оплатить адвокатів для усіх військових, які підуть під суд за трагічні події 1972 року. Про це повідомляє «Російська служба ВВС».
У «Криваву неділю» 30 січня 1972 року жителі Ольстера у Північній Ірландії вийшли на мирну демонстрацію на захист громадянських свобод. Британські військові відкрили вогонь по мітингувальниках, в результаті чого загинули 13 осіб.
Розстріл мирних громадян значно вплинув на ситуацію в країні і десятки років цією частиною Великої Британії керували з Лондона. Обурені громадяни на тлі трагічних подій почали вступати в терористичне крило ІРА.
Ставлення до трагедії у Лондона було неоднозначне. У рік «Кривавої неділі» влада провела розслідування, під час якого виправдала військових і звинуватила демонстрантів у пострілах з натовпу, які нібито і спровокували сумні події.
Маса очевидців і родичів загиблих не погодилися з таким рішенням, але повторне розслідування затяглося на десять років. За підсумками слідства вдалося з’ясувати, що демонстранти були беззбройні і не становили для військових жодної небезпеки.
Міноборони визнало факт неправомірних дій військовослужбовців і навіть заявило про виплату компенсацій. Родичі вбитих відмовилися від виплат і вимагали притягнути до відповідальності винуватців трагедії.
Тільки в 2010 році, майже через 40 років, прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон відкрито приніс вибачення родичам загиблих.
Раніше повідомлялося, що розслідування справи про розстріли на Майдані завершено.