Ракурсhttps://racurs.ua/
Секрет приручення вовків розкрили вчені Австрії, фото — "BBC Україна"
Секрет приручення вовків розкрили вчені Австрії (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n119463-sekret-pryruchennya-vovkiv-rozkryly-vcheni-avstriyi-foto.htmlРакурсСекрет приручення вовків розкрили вчені в Австрії. І собаки, і вовки здатні до співпраці з людьми, але якщо собаки слідують за чиїмись діями, то вовки ведуть за собою.
.
Нові факти про історію приручення вовків викладені у дослідженні зоологів Відня, які опублікувало видання Scientific Reports.
Науковці досліджували вовченят, які росли поруч із людьми, та цуценят собак. Зоологи з’ясували, що собаки завдячують схильністю до співпраці із людьми «вовку всередині них». Під час їхнього одомашнення тварин, які більше довіряли людям, відбирали для розведення.
Під час експерименту, який проводили у науковому центрі Відня, помітили, що вовки проявили здатність співпрацювати з людьми не гірше собак. Цуценят вовків і собак навчали спільно із людиною потягнути мотузку, щоб наблизити до себе лоток з їжею.
Вовки були готові спробувати й власну тактику для досягнення мети, наприклад, вкрасти мотузку в тренера, а собаки тільки наслідували дії людини.
Фредерик Ранге з Інституту Конрада Лоренца при університеті Ветмедуні у Відні вважає, що вовки схильні бути ініціативними, а собаки частіше тільки очікують дій чи команд людей.
«Близько 30 тис. років тому вовки почали наближатися до околиць людських таборів, аби поживитись недоїдками. Тоді ж і сталося їхнє одомашнення», — розповів Ранге.
Приручення і селективне розмноження вовків поволі змінило їхню поведінку і гени. Сіроманці з часом еволюціонували в собак — менш незалежних тварин.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що американські вчені назвали місця, де найчастіше акули нападають на людей. Для цього довелося проаналізувати статистику нападів за останні 50 років.