Ракурсhttps://racurs.ua/
Хворобу Паркінсона можна діагностувати на початковій стадії за запахом – вчені. Фото: Likar.info
Хворобу Паркінсона можна діагностувати на початковій стадії за запахом — вчені
https://racurs.ua/ua/n119688-hvorobu-parkinsona-mojna-diagnostuvaty-na-pochatkoviy-stadiyi-za-zapahom-vcheni.htmlРакурсХворобу Паркінсона та нейродегенерацію тепер можна буде діагностувати за запахом. На ранній стадії захворювання в людини з’являється мускусний запах. Розуміння таких маркерів дозволить діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх етапах ще до появи симптомів.
.
Все почалося в 1980-х роках, коли медсестра Джой Мілн виявила, що у її чоловіка з’явився мускусний запах, який стійко тримався і не зникав. Через кілька років у чоловіка діагностували хворобу Паркінсона. Потім Мілн звернула увагу, що від усіх хворих відчувається аналогічний запах — вона доглядала за літніми людьми, які страждали від хвороби Паркінсона. Свої довгі спостереження жінка представила у доповіді, яка лягла в основу унікального експерименту. Про це повідомляється в прес-релізі Манчестерського університету, передає naked-science.
Дослідники відібрали шістьох здорових осіб і шістьох хворих на паркінсонізм. Піддослідні мали весь день носити футболки, які потім показали Мілн. Медсестра за запахом змогла точно визначити наявність захворювання в 11 випадках із 12. Отримавши такі результати, вчені спробували виділити з'єднання, яке й дає характерний для хвороби Паркінсона запах. Недавно вчені нарешті досягли успіху і виявили новий біомаркер паркінсонізму.
Усі можливі з'єднання тестували на Джой Мілн, яка безпомилково вказала на правильні варіанти. Отримані сполуки можуть бути не тільки індикатором наявності захворювання, але й допомагають оцінити стадію розвитку недуги.
Результати дослідження вчені планують використати для створення нової форми діагностики хвороби Паркінсона на ранній стадії.
Хвороба Паркінсона — це недуг, який пов’язаний із поступовою загибеллю нервових клітин, що виробляють дофамін. Серед найпоширеніших симптомів психічні та вегетативні розлади, тремор (тремтіння) та гіпокінезія. На хворобу страждають люди літнього віку й ефективного лікування поки що не знайдено.
Як раніше повідомляв «Ракурс», вчені виявили, що застосування антибіотиків у дитинстві підвищує ризик розвитку психічних захворювань.