Ракурсhttps://racurs.ua/
7 листопада — Дмитрівська поминальна субота
7 листопада — Дмитрівська поминальна субота
https://racurs.ua/ua/n146173-7-lystopada-dmytrivska-pomynalna-subota.htmlРакурсДмитрівська поминальна субота цьогоріч припадає на 7 листопада (субота перед днем пам’яті великомученика Дмитрія Солунського, який відзначають 8 листопада).
.
7 листопада — 312-й день у григоріанському календарі. До кінця року залишається 54 дні.
Дмитрівська субота — особливий день поминання спочилих, коли у храмах здійснюються заупокійні служби. В Україні віряни цього дня вшановують пам’ять усіх померлих рідних, близьких, знайомих, а також загиблих під час голодоморів, Революції гідності та війни на Донбасі. Історично Дмитрівську суботу почали відзначати з 14 століття. Тоді поминали лише загиблих воїнів.
Наші предки 7 листопада ходили на кладовище, приводили в порядок могилки, запалювали свічки. Їжу роздавали бідним, щоб ті пом’янули померлих. Вдома готували страви, які любили покійні родичі.
Іменини 7 листопада
День ангела відзначають: Анастасій, Валеріан, Валерій, Маркіян, Мартирій, Савін, Тавіфа, Хрисанф (Хрисанфій).
7 листопада — свято Федота
Кажуть, що 7 листопада «Федот на лід веде» — стає дуже холодно, і наближається справжня зима. День, як правило, видавався негожим. Жінки у віці, а також спеціально найняті плакальниці, йшли на цвинтар і плакали за померлими близькими. Крім того, жінки в цей день могли виплакатися про свої нещастя. Вважалося, що після цього можна спокійно зустріти зиму з чистою душею.
7 листопада — день Анастасії та Маркіяна
7 листопада називали «дідівські плачі». Прийнято було поминати покійних родичів і друзів. На «дідівські плачі» плакала не тільки природа, а й всі жінки і дівчата. Плакати можна було де-завгодно, крім подушки. Вважається, що пір’я, яким набита подушка, пам’ятає все. Якщо інша людина приляже на цю подушку, то всі нещастя перейдуть на неї.
У цей день і на наступний найчастіше спостерігається дощ або сніг. За повір’ям, це природа оплакує людей, які пішли в інший світ.
Народні прикмети на 7 листопада
Якщо зірки на небі тьмяно світяться — день буде холодним і непогожим.
Якщо на деревах багато листя, то зима буде затяжною.
Якщо випало багато снігу — буде хороший урожай злакових.
Якщо вітер завиває, то негода триватиме ще кілька днів.
Вранці туман — до відлиги.
Ворони сидять на нижніх гілках дерев — до сильного вітру.
7 листопада — що не можна робити в цей день
не можна їсти хліб через прикмету, що рік буде без хліба;
жінкам не можна плакати в подушку;
їжу після поминок не можна залишати собі. Її необхідно роздати нужденним і попросити, щоб вони помолилися за померлих.