Ракурсhttps://racurs.ua/
Свято. Фото: istock
4 листопада відзначають День залізничника
https://racurs.ua/ua/n162564-4-lystopada-vidznachaut-den-zaliznychnyka.htmlРакурсДень залізничника святкують в Україні 4 листопада. Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця.
.
У цей день у далекому 1861 році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський склад, що мав назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.
За народним календарем 4 листопада — День зимової Казанської ікони Божої Матері. На Казанську намагалися завершити всі будівельні роботи. У цей час чоловіків відправляли на заробітки, тому господині збиралися разом і готували багато смачних страв.
Цей день вважається сприятливим для укладення шлюбу — пара, яка зіграла в цей день весілля, буде жити довго й щасливо. Союз буде міцним, а вдома завжди буде матеріальний достаток. У цей день можна сходити до церкви й помолитися біля ікони Божої Матері, попросивши в неї за себе і своїх близьких. Не зайвим стане поставити біля образу свічку.
Що не можна робити в цей день
У цей день не можна було працювати. Усі справи на Казанську намагалися переробити заздалегідь. Щоб у сам день Казанської Божої Матері помолитися про заміжжя, про любов, зцілення хвороб і щоб у житті в сімейних відносинах усе добре складалося.
Народні прикмети на 4 листопада
- зливовий дощ 4 листопада — значить, негода триватиме ще довго;
- ранковий туман віщує відлига, а ясний день — похолодання;
- не можна вирушати в далеку дорогу — це обіцяє нещастя;
- немає дощу — чекай неврожаю в наступному році;
- якщо припасів у засіках багато — прикмета, що зима буде суворою.